Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma “4.studija” video.

VIDEO. 13.gadsimta cietokšņa fragments Vecrīgā kļuvis par daļu no viesnīcas SPA 0

Lai aplūkotu 13.gadsimta Rīgas cietokšņa fragmentu, kas vēl atlicis no senajiem laikiem, jādodas uz viesnīcu. Viens no senākajiem un autentiskājiem mūra fragmentiem, kas saglabājies līdz mūsdienām, atrodas vietā, kur tagad uzcelta “Wellton” viesnīca Vecrīgā, vēstī LTV raidījums “4.studija”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

“Tas risinājums – uzcelt virsū ēku šim te mūrim, ir tikpat primitīvs kā tajos viduslaikos. Un arī tas ir darīts tāpēc, – es tā uzskatu, tikai tāpēc, ka tas ir lētāk,” spriež Mārtiņš Ķibilds, kurš ir nepatīkami pārsteigts par vēsturiskā mūra fragmenta iebūvēšanu viesnīcā.

“Tas ir lētāk nekā meklēt asprātīgus risinājumus, kā mūri padarīt pilsētai pieejamu no abām pusēm. Tas noteikti ir lētāk, jo īpašnieks ir dabūjis klāt pāris demitus kvadrātmetru iekštelpas klāt,” norāda Ķibilds.

CITI ŠOBRĪD LASA
Rīgas pilsētas Būvvaldē gan uzsver, ka ir ievērotas visas likumā paredzētās procedūras.

“Bija atklāts konkurss, kompetenta žūrija, un izvēlējās labāko rezultātu. Atbilstoši tam tika izstrādāts būvprojekts. Tas tika vērtēts, ja nemaldos, Rīgas vēsturiskā centra attīstības padomē, saņemts arī atzinums no Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas,” tā savukārt “4.studijai”  skaidro Rīgas pilsētas Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

“Šis mūris sakrīt ar apbūves līniju. Es uzskatu, ka ir izdarīts objektīvi labākais, un vienmēr var būt varianti,” tā savukārt atzīst viesnīcas “Wellton Riverside SPA Hotel” arhitekts Juris Bērziņš.

Ķibilds gan turpina teikt, ka te ir mēģināts uztaisīt ielu, bet “pēc būtības šī nav iela”.

“Tā ir viena moderna hoteļa atkritumu pagalma sētmale. Es varu teikt vēl ciniskāk – šeit nupat ir pabeigts projekts, kur tūristi var nākt, es atvainojos, pačurāt,” norāda Ķibilds.

Ēkas arhitekts gan šādiem apgalvojumiem nepiekrīt. “Šis objekts nav ēkas sastāvdaļa, bet gan atsevišķs objekts – brīvstāvošs objekts, kuru var redzēt no visām pusēm, un tas ir atjaunots objekts. Pie tā ir iespējams piekļūt,” skaidro Bērziņš.

Piekļūt tiešām ir iespējams, pārliecinājās”4.studija”, tikai no otras puses – dodoties iekšā viesnīcā! “Tas ir kā muzeja ekspontāts, tā tas bija arī plānots. Tas ir perfekti un kvalitatīvi atjaunots – tāds bija tas mūsu mērķis,” norāda Bērziņš.

Tomēr Bērziņam tiešā sarunā ar Ķibildu neizdodas pārliecināt, ka tā ir “publiskā vide”. “Tas, ka viesnīcā laiž iekšā jebkuru cilvēku, tas to automātiski nepadara par publisko vidi,” strikti nosaka Ķibilds. “Cilvēks, nezinot šī mūra stāstu, te nekad var arī neienākt,” komentēja Ķibilds.

Turklāt izrādās, ka daļa no mūra fragmenta atrodas viesnīcas pagrabā, kur atrodas SPA zona.

Reklāma
Reklāma

Plašāk pievienotajā video.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.