Veterinārārsts atgādina, cik svarīgi pievērst uzmanību mājdzīvnieku uzvedībai: “Uztaisu sonogrāfiju – izrādās, ir onkoloģija” 9
“Jebkurai savādai mājdzīvnieka uzvedībai ir jāpievērš uzmanība. Tie cilvēki, kuri ir vērīgi, viņiem suņi un kaķi dzīvo ilgāk,” TV24 raidījumā “Uz līnijas” stāsta veterinārārsts Jānis Beinerts.
Veterinārārsts godīgi atzīst, ka šāda saimnieku uzvedība viņu kaitinājusi: “Atnāk kundze un saka: “Ziniet, viņš skatās..” Domāju, nu labi. Temperatūra, pulss, gļotādas, limfmezgli, apmatojums – viss ir okey, bet viņa saka: “Viņš skatās savādāk.” Paņemam asins analīzes un parādās atšķirība. Uztaisu sonogrāfiju – jā, izrādās, ir onkoloģija. Kundze vērīgi pievērsusi tam uzmanību, man tas 20 gadus atpakaļ likās muļķīgi – skatās un skatās, bet simptomu nekādu.”
“Bet, jo ātrāk katrs no mums pamanīsim šīs izmaiņas, jo ilgāk viņš dzīvos. Kādēļ? Tādēļ ka mēs ātrāk tiksim pie skaidrības, kas ir ne tā. Un tas ir tikai laika jautājums, jo suns vai kaķis, tas ir mūsu modelis, mūsu dzīve. Varbūt Dievs ir tīšām tā iedevis, lai mēs redzētu viņos sevi. Viņš mums māca ar to, ka jābūt vērīgam pret sevi tieši tā pat kā pret viņu. Mēs uzmanām, mēs redzam, ka nupat viņš bija kucēns, bet nu jau ir padzīvojis un tad jau ir onkulis,” skaidro Beinerts.
Tāpat kā cilvēkiem, arī mājdzīvniekiem ir savi ēšanas paradumi – ja tie izmainās, tam ir jāpievērš uzmanība. “Ir kaut kādi ēšanas paradumi un viņš pēkšņi sāk neēst. Tas ir svarīgs simptoms. Otrs ļoti svarīgs simptoms ir ūdens uzņemšana. Ja viņš sāk dzert vairāk un vairāk, tad pirmajā vizītē pie veterinārārsta var noteikt diagnozi – ja tas ir cukura diabēts, tas parādās asins analīzēs, nieru mazspēja – asins analīzes vai sonogrāfija, vai arī tās ir vielmaiņas vai endokrīnās problēmas, kuras arī tiek konstatētas ar asins analīzēm,” turpina viņš.
Tāpēc veterinārārsts Jānis Beinerts uzsver izmeklējumu nozīmību: “Vienreiz gadā ja taisītu visi, būtu daudz labāki rezultāti un ilgdzīve labāka.”