Foto: Pexels

Veterinārārsti lūdz mainīt likumus: dzīvnieks ir dzīva būtne, nevis manta! 0

Latvijas Veterinārārstu biedrība aicina Tieslietu ministriju veikt grozījumus Krimināllikumā, lai pārtrauktu atšķirīgu pieeju tiesu un prokuratūras darbā, vērtējot noziedzīgus nodarījumus pret dzīvniekiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Latvijas Veterinārarstu biedrība aicina Tieslietu ministrijai veikt grozījumus Krimināllikumā, jo tiesu prakse rāda, ka cietsirdīgas izturēšanās gadījumus pret dzīvniekiem dažādi tiesneši vērtē krasi atšķirīgi.

LVB secinājusi, ka tam par iemeslu varētu būt pretrunas normatīvajos aktos, kā arī neprecizitātēs konkrētu Krimināllikuma pantu redakcijās attiecībā uz aizliegumu turēt dzīvniekus personām, kuras sodītas par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem, skaidro LVB priekšsēdētāja M.Viduža.

CITI ŠOBRĪD LASA

Neskatoties uz to, ka Dzīvnieku aizsardzības likuma 4.panta otrā daļa nosaka, ka personai ir aizliegts turēt dzīvnieku, ja tā ir sodīta par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, Krimināllikums šādu aizliegumu neparedz. Vienlaicīgi tiesa šādu aizliegumu personai varētu noteikt saskaņā ar Krimināllikuma 44.panta trešo daļu.

Taču prakse liecina, ka ne tiesas, ne prokuratūra neizmanto Krimināllikuma 44.pantā paredzētās tiesības, kā arī neņem vērā Dzīvnieku aizsardzības likuma 4.panta otrās daļas noteikumus. Tas noved pie tādām situācijām, kad tiesa iet vieglāko ceļu, un varmākas saņem niecīgu sodu, kā arī var turpināt turēt dzīvniekus. Šī prakse ir jāmaina, precizējot Krimināllikuma 230.pantu un iekļaujot tajā papildsodu – aizliegumu turēt dzīvniekus.

Dzīvnieks ir dzīva būtne, nevis manta, un kā to paredz Dzīvnieku aizsardzības likums, cilvēkam ir morāls pienākums aizsargāt dzīvniekus.

Diemžēl, šobrīd mēs redzam, ka tiesas spriedums var būt tieši tik subjektīvs, cik subjektīva ir tiesneša izpratne par dzīvnieka vērtību. Tāpēc šāda prakse ir jāpārtrauc, panākot Latvijā vienotu tiesisku pieeju, lai pasargātu dzīvniekus no cietsirdīgas izturēšanās, uzsver LVB priekšsēdētāja.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.