Vēsturnieks: Globāli sankcijas pret Krieviju ir kļūda – tagad viņi savu naudu vienkārši “groza” iekšienē 131

Sankcijas pret Krieviju ir tāds miets ar diviem galiem. Pirmais – tas, ka Eiropā ir 300 miljardi dolāru iesaldētas Krievijas naudas ir spīdoši, bet globāli sankcijas ir kļūda. Līdz karam Krievija principā sponsorēja Rietumus, katru gadu iepludinot tajos 100 miljardu dolāru, ar savu skatupunktu uz šo problēmu TV24 raidījumā “Globuss” dalās dalās Kārlis Daukšts, vēsturnieks un politologs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas
“Rietumu sabiedrība savulaik izmantoja krievu naudu. Tagad šī krievu nauda, pašu investīcijas darbojas uz vietas Krievijā.

Valsts prezidents Vladimirs Putins groza šo naudu pa iekšieni – viņiem ir, kas šos resursus apstrādā, piemēram, Ķīna, sadarbības Āzijā, Tuvajos austrumos, Dienvidamerikā,” sankciju ietekmes neviennozīmīgumu skaidro vēsturnieks.

CITI ŠOBRĪD LASA
Vēl viens papildu apstāklis iesaldēto Krievijas līdzekļu sakarā, Daukštaprāt, ir bīstamība, ka kritīs uzticība dolāram!

“Daudzas valstis, piemēram, Sauda Arābija, Ķīna, Indija, kuras ir ieguldījušas milzīgus līdzekļus Rietumos, sāks raizēties, vai tām arī kādreiz neatņems šos citviet ieguldītos līdzekļus, var radīt nestabilitāti,” uzskata politologs.

Viņš norāda uz to, ka Krievijas un Ķīnas līderi jau par to ir runājuši, par šiem Rietumu potenciāli iesaldētajiem līdzekļiem, ka

viņi to vien gaida, lai tas notiktu un tad varētu norādīt uz to, ka stabilākā pasaules valūta ir juaņa un rublis,

ka jāveido BRIX sistēmā jauna banka, uz ko arī viss šobrīd virzās.

Ir jābūt uzmanīgiem, Rietumi šobrīd nav līdz galam izstrādājuši formulu, uzskata Daukšts.

“Bloomberg”: Eksperti Krievijas aktīvu konfiskāciju Rietumos uzskata par likumīgu

Krievijas iesaldēto aktīvu konfiskācija atbilst starptautiskajām tiesībām, teikts desmit rietumvalstu tieslietu ekspertu atzinumā, kas sagatavots G7 valstīm, vēsta aģentūra “Bloomberg”, kas arī iepazinusies ar šo dokumentu.

Tā kā Krievija veikusi “kliedzošos pārkāpumus” attiecībā uz tiesisko kārtību, kas izveidojusies pēc Otrā pasaules kara, starptautiskās tiesības pieļauj “likumīgus pretpasākumus”, lai pārliecinātu valsti pārkāpēju “izbeigt savu prettiesisko uzvedību”, norādīja eksperti.

“Kopējā kompensācijas summa nedrīkst pārsniegt summu, kas pienākas no Krievijas par nodarīto kaitējumu,” teikts dokumentā.

Pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā ASV un to sabiedrotie aizliedza operācijas ar Krievijas Centrālo banku un Finanšu ministriju,

Rietumos nobloķējot Krievijas suverēnos aktīvus aptuveni 300 miljardu dolāru apjomā. Tomēr nekādi tālāki lēmumi par to, ko darīt ar šiem aktīviem, pieņemti netika.

Krievija iepriekš paziņojusi: gadījumā, ja tiks konfiscēti tās īpašumi, atbildot uz to, var tik konfiscēti amerikāņu, eiropiešu un citi īpašumi.

Projektu “Globuss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Globuss” saturu atbild AS “TV Latvija”. #SIF_MAF2024

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.