Vēsturnieks: Ar sankciju politiku, kas pārtrauc jebkādu komunikāciju starp Krievijas cilvēkiem un ārpasauli, mērķis būs grūti sasniedzams 0
Velkot vēsturiskās paralēles, revolūcija Krievijā visdrīzāk nevarētu notikt, apvērsums – varbūt. Bet kam jānotiek, lai vismaz kaut kas mainītos gan vienkāršo Krievijas iedzīvotāju, gan valdošās elites apziņā?
“Gan revolūcija, gan apvērsums Krievijā pēdējo reizi notika pirms 105 gadiem, un nav bijis arī nekāds atentāta mēģinājums, vismaz ne sekmīgs, šajā periodā,” TV24 “Speciālizlaidumā” stāsta Gints Apals, Dr.Hist., Latvijas Okupācijas muzeja publiskās vēstures nodaļas vadītājs. Līdz ar to viņš liktu mazas cerības uz šādām metodēm.
Savukārt, runājot par Krievijas iekšējo sabiedrību, ir jautājums par vēsturisko apziņu – Krievijas vietu uz pasaules kartes ilgā laika periodā.
G. Apals skaidro, ka šajā gadījumā, kad 20 gadus ļoti sekmīgi ir attīstīts uzvarētājas un atbrīvotājas kults, tas ir ļoti pamatīgi nosēdināts sabiedrības apziņā – ar filmām, propogandu, izglītības sistēmu utt.
“Tad mēs diemžēl varētu secināt, ka tas pamats nav tik viegli sašūpojams. Un, protams, tas, ko mēs varam darīt, mēs varam mēģināt mainīt šīs attieksmes. Taču vēlreiz – ar sankciju politiku, kas principā pārtrauc jebkādu komunikāciju starp Krievijas cilvēkiem un ārpasauli, arī šis mērķis ir grūti sasniedzams,” viņš pauž viedokli.