Skats uz Rēzeknes ebreju kapsētu.
Skats uz Rēzeknes ebreju kapsētu.
Foto: Aleksandrs Bondarenko

Vēstures mirkļu pieturā – par kapu kultūru Rēzeknē 0

Otrdien, 14. maijā, plkst. 15 Latgales Kultūrvēstures muzejā notiks Vēstures mirkļu pietura “Kapu kultūra Rēzeknē”, LA.lv uzzināja muzejā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Lasīt citas ziņas

Vairāku gadsimtu garumā Rēzeknē ir izveidojušās dažādas kapsētas, kuras mūsdienās ir neatņemama pilsētas kultūrvēsturiskās ainavas sastāvdaļa.

Lai arī ikdienā šīs vietas pamatā asociējas kā mirušo atdusas vietas, taču vienlaikus tās ir “klusējošās” vēstures liecinieces, kuras glabā nozīmīgu informāciju par mūsu pagātni.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viena no lielākajām un vecākajām apbedījumu vietām pilsētā ir 18. gadsimta beigās izveidotā Rēzeknes ebreju kapsēta. Laika gaitā tā kļuvusi par svarīgu kultūrvēstures glabātāju, kas mūsdienās stāsta par ebreju kopienas vēsturi, valodu un tradīcijām.

Daudzu gadu garumā šo kapsētu un tajā esošos kapakmeņus ir pētījusi filoloģijas doktore Dr. philol. Olga Senkāne, kura iepazīstinās ar saviem pētnieciskajiem atklājumiem.

“Pašreiz ebreju kapsētas sakārtošanā strādā divi brīvprātīgie no Vācijas – Martins un Harro, kuri arī solījušies atnākt uz Vēstures mirkļu pieturu un dalīties savā pieredzē,” pauda Maija Upeniece, pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.