Vitālijs Dimarskis
Vitālijs Dimarskis
Foto – Vladimirs Fridke

Taču mitoloģizācija ir raksturīga ne tikai Krievijas kara filmām, vai tad mēs pēc Holivudas filmas “Pērlharbora” varam spriest par šo notikumu? 14

Tas nav iespējams. Ģeniāla Holivudas filma ir “Glābjot ierindnieku Raienu”, kurā nav atspoguļoti reāli notikumi, bet tā ir piesaistīta kara notikumiem – sabiedroto spēku izsēšanās Normandijā un Otrās frontes atvēršana. Bet tāds ierindnieks Raeins nav bijis un filmā attēlotais stāsts nav noticis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Iepriekš mūsu sarunā jūs uzsvērāt, ka mītam ir tiesības uz pastāvēšanu.

Kara laikā tam ir patriotiska nozīme. Pēc kara kļuva zināms, ka daudzi varoņi karā ir mitoloģizēti, piemēram, Zoja Kosmodemjanska, kur bija pavisam cits stāsts. Tāpat ir jautājumi par Aleksandru Matrosovu, lidotāju Nikolaju Gastello un citu. Kara laikā bija nepieciešami varoņu tēli, tāpēc tos “pasūtīja”. Vajadzēja stiprināt karojošu garu, lai cilvēki būtu gatavi iet nāvē. Tas nenozīmē, ka no tā jāmācās vēsture.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tagad Krievijā turpinās cita veida mitoloģija. Piemēram, staļinisma renesanse – neviens represijas nenoliedz, bet no varas puses tiek runāts par to, ka tolaik bez tā nevarēja un bez Staļina mēs nekļūtu par industriālu valsti.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.