Mamikina un Mitrofanova “vēstule” pazudusi 16
Joprojām nav skaidrs, vai ždanokieši tiešām savākuši Eiroparlamenta deputātu parakstus. Maijā Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Miroslavs Mitrofanovs un Andrejs Mamikins, kuri abi šobrīd pārstāv Latvijas krievu savienību, plātījās, ka esot savākuši 116 EP deputātu parakstus aicinājumam pārskatīt izglītības reformu. Jau toreiz notiekošais radīja jautājumus, jo “savāktie paraksti” medijiem netika rādīti. Pagājis jau vairāk nekā mēnesis, un tagad jau parādījies jauns stāsts – paraksti esot nosūtīti Latvijas augstākajām amatpersonām. Interesantākais, ka neviena no amatpersonām no ždanokiešu kompānijas neko nav saņēmusi.
Mamikins apgalvo, ka parakstu skaits vairojas, tagad jau esot vairāk nekā 150 EP deputātu parakstu. “Vēstule ar parakstiem pirms trijām nedēļām nosūtīta Latvijas Valsts prezidentam, premjeram un Saeimas priekšsēdētājai. Kāpēc nesaucam vārdus? Tāpēc, ka jūtam politisko pretinieku – Pabrika, Vaideres un citu darbību, kuri EP cīnās pret kolēģiem, kuri, neskatoties uz sarežģīto politisko situāciju, parakstīja mūsu vēstuli. Mēs saudzējam savus avotus – ja runājam žurnālistu valodā,” atbildot uz “LA” jautājumu, sacīja A. Mamikins. “Mēs skatīsimies pēc politiskās situācijas. Mana ideja ir nesaukt [vārdā parakstītājus]. Jo tad nākamajā dienā var nākt uz parakstītāju kabinetiem un aicināt atsaukt savus parakstus, balstoties uz “Putins”, “Kremlis” un “citiem stereotipiem”,” apgalvo EP deputāts.
Tomēr, kā noskaidroja “LA”, šāda vēstule neesot nonākusi nedz Valsts prezidenta, nedz Saeimas priekšsēdētājas, nedzarī Ministru prezidenta lietvedībā. Kā “LA” skaidroja Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces preses sekretāre Dace Balode, no A. Mamikina pēdējoreiz I. Mūrniece oficiālu vēstuli saņēmusi 2016. gadā.
“Lai parāda uzvārdus. Ja jau cilvēki paraksta, tas jau nozīmē, ka ir gatavi dalīties. Bet šeit – baidās,” saka EP deputāts Artis Pabriks. Viņam esot grūti iedomāties, ka no viņa pārstāvētās Eiropas Tautas partiju grupas kāds varētu parakstīt šādu vēstuli. Ne viņš, ne kolēģi joprojām parakstus neesot redzējuši, tāpēc šobrīd to pat neesot vērts apspriest.