Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Evija Trifanova/LETA

Dace Baltruma: Tiesības uz viedokli 8

Dace Baltruma, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
Pazīmes, ka tu patērē pārāk daudz olbaltumvielu 2
Krievijā trīskāršojušies “vārti uz elli”, kas var aprīt zemi un ciemus
Veselam
Kā atbrīvoties no riebīgās “riepiņas” uz vēdera. Nosaukti 5 galvenie noslēpumi
Lasīt citas ziņas

Jautājums par “visu ģimeņu tiesisko aizsardzību” joprojām sit augstu vilni, neraugoties uz to, ka Saeima savu attieksmi pret to ir formulējusi – demokrātiski balsojot, likumdevēju vairākums savu viedokli ir izteicis. Mazākumam šoreiz atbalsta nebija. Kā jau tas parasti notiek demokrātiskā sabiedrībā, kurā tautas vēlētie pārstāvji pauž savu vēlētāju viedokli. Ir normāli, ja katram cilvēkam par lietām un parādībām ir savs viedoklis. Nenormāli ir tas, ka šis viedoklis tiek pieņemts kā vienīgais pareizais, kas par katru cenu jāmēģina uzspiest visai sabiedrībai, izmantojot tik daudz demagoģijas, ka reizēm var tikai pabrīnīties par galīgi absurdiem pieņēmumiem. Dažs komentētājs apgalvo, ka “Saeimas vairākums sliecas par labu Kremļa “tradicionālajām vērtībām””, bet ar “salūzušu sirdi” un “iekšējā trimdā” iegājusī Krista Burāne apgalvo, ka sabiedrības un politiķu vidū ir “vāja demokrātisko vērtību izpratne”, un liek saprast, ka bez visu ģimeņu aizsardzības “nav iespējama valsts drošība”. Pēc principa – ja otra viedoklis ir tāds pats, kā manējais, tad demokrātija ir, bet ja atšķirīgs – tad demokrātijas nav.

Tiek runāts par saliedētu, iekļaujošu sabiedrību kā nozīmīgu vērtību. Šādai atziņai pašai par sevi, protams, jāpiekrīt. Tajā pašā laikā liberāļu varmācība (es atļaušos to tā nosaukt) rada priekšnoteikumus neiecietībai, kura sākas tad, kad kādu par katru cenu grib piespiest domāt tā, kā viņš pie vislielākās centības domāt nespēj, tikai jūt apdraudējumu savai dzīves telpai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr kaut kā jau mums visiem ir jāsadzīvo. Varbūt šis ir jautājums, kurš izšķirams tautas nobalsošanā?

Paliek neizpildīts Satversmes tiesas lēmums? Lēmums, kas ir aktuāls sabiedrībai, bet kuru pieņēmuši daži cilvēki, kaut arī Satversmes tiesas tiesneši, atbilstoši savai pārliecībai? Neraugoties uz to, ka likumi ir tie, kas regulē dzīvi valstī, šis patiesībā nav juridiskas dabas jautājums. Tas ir morāles, ētikas un tik bieži piesaukto vērtību jautājums.

Tā ir vistīrākā skaļo bļāvēju demagoģija, ka kāda sabiedrības grupa mūsu valstī ir neaizsargāta un apdraudēta. Arī šobrīd mūsu likumi ir pietiekami sabalansēti, lai jebkurš pāris varētu savas attiecības juridiski sakārtot, ja vien ir vēlēšanās to darīt. Nevajadzētu ar varu mēģināt mainīt pasauli, bet ļaut tai attīstīties savā gaitā atbilstoši dabas diktētajām normām. Un nedzīvot ar pārliecību par savu viedokli kā vienīgo patiesību. Arī cilvēkam blakus ir savs viedoklis, un tiesības pastāvēt ir abiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.