7 padomi, lai justos labāk 4
1. Pāris nedēļu pirms mēnešreizēm, kad organismā sākas šķidruma aizture, ieteicams ierobežot sāls uzņemšanu, ņemot vērā, ka tas slēpjas daudzos produktos, piemēram, žāvējumos, desās, sierā. Gatavojot ēdienu, to ieteicams aizstāt ar dažādām garšvielām.
2. Ēst bieži, bet mazām porcijām, lai nodrošinātu vienmērīgu cukura līmeni asinīs.
3. Lietot augu valsts līdzekļus – kombinētus preparātus ar nervu sistēmu nomierinošu iedarbību, piemēram, Prefemin, Remens, Relaxen, un līdzekļus, kas veicina šķidruma izdalīšanos no organisma. Šim nolūkam derēs bērzu sulas, tā sauktās nieru tējas, arbūzs vai ārsta izrakstīti recepšu medikamenti, ko lieto divas nedēļas un, sākoties mēnešreizēm, tikpat ilgu laiku pārtrauc vai arī dzer citādi saskaņā ar lietošanas pamācību.
4. Pašsajūtu var uzlabot zivju eļļa, naktssveces eļļa, omega-3 taukskābes saturoši preparāti, kā arī A, E un D vitamīns, kas piedalās sievišķo hormonu regulācijā. Vasarā gan pietiks ar zaļumiem, ogām un sauli.
5. Lai vairotu enerģiju, var dzert kafiju, kas veicina urīna izdalīšanos un palīdz uz brīdi justies labāk, taču nedrīkst pārspīlēt ar tās daudzumu, turklāt vakarpusē no kafijas labāk atturēties, lai nepastiprinātu uzbudināmību un miega traucējumus.
6. No sporta aktivitātēm ieteicamākā ir peldēšana, jo ūdens spiediens mazina tūsku un veicina mikrocirkulāciju audos. Vēlami vingrojumi, ko iesaka spondilozes gadījumā, lai veicinātu asinsriti kakla daļā un galvā, kā arī pastaigas, kalanētika, joga.
7. Neliegt sev atpūtu un kārtīgi izgulēties.