Valērijas Miņkova foto

Veste no eģmalām 0

Vairākas mūsu lasītājas ir lūgušas atspoguļot darbiņus, kur ar minimāliem līdzekļiem vai, vēl labāk – no mājās atrodamām lietām, var tikt pie jauna apģērba, aksesuāra vai sīklietiņas. Nenoliedzami, crazy wool tehnika ir domāta visiem, kuriem patīk un kuri uzdrīkstas radīt ko jaunu un var teikt, pat neierastu… Lai gan šī tehnika mūsu žurnālā jau iepriekš ir viesojusies, tās iespējas ir ļoti daudzpusīgas un katrreiz redzam to savādāku.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Lasīt citas ziņas

Crazy wool tehnikā var izgatavot materiālu, kas tālāk izmantojams gan apģērba, gan aksesuāru šūšanai, ne velti to dēvē par aušanu bez stellēm (par amatu meistares Rudītes Grasbergas pieredzi lasiet mūsu žurnāla 3. numurā). Izejmateriāliem noder pat vismazākie dzijas pavedieni un auduma gabaliņi. Būtībā vienīgie izdevumi ir ūdenī šķīstošais flizelīns, jo speciālo laku var aizstāt ar stipras fiksācijas matu laku.

TLMS “Kursa” vadītāja Ilma Rubene lieliski pārzina šo pašizgatavojamā materiāla metodi mācīja plaša projekta “Mainīgais pavediens” ietvaros Liepājas skolniecēm. Šoreiz ar crazy wool Ilmas kundzei top vestīte, kā viņa pati to dēvē – no eģmalām.

{gallery id=”2102″}

Materiāli

• Lina atgriezumi

• Dekoratīvs stiprs diegs

• Laka Madeira šķiedru līmēšanai

• Spolīšu diegs

• Šķīstošais flizelīns

 

Darba gaita

CITI ŠOBRĪD LASA

1. Uz galda izklāj flizelīnu. To nosedz ar šaurām lina strēmelēm, kuras liek cita pie citas ar nelielu atstatumu. Starp dažām eģmaliņām ieliek dekoratīvu diedziņu.

2. Saliktās auduma strēmeles un diedziņus nopūš ar laku.

3. Pārsedz ar otru atlocīto flizelīna kārtu. Tā kā laka bojā šujmašīnu, un arī, lai materiāls labāk sastrādātos (strēmeles piefiksētos flizelīnam), visu uz nakti noliek malā.

4. No rīta ņem sastrādāto flizelīnu, kas uz tausti ir kļuvis visai stīvs, un ar vidējiem dūrie­niem diezgan blīvi nošuj.

5. Sašūto materiālu iemērc siltā ūdenī un atstāj, kamēr flizelīns izšķīst.

6. Izveidoto audumu izžāvē. Ja nepieciešams, izgludina.

7. Audumam sašuj sānu vīles un pēc izmēra pakāpeniski pielīdzina roku riņķus un kakla izgriezumu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.