“Veselības centru apvienība” rezidentu programmā sešos gados uzņēmusi gandrīz 50 jaunos ārstus 5

Ar “Veselības centru apvienības” (VCA) finansiālu atbalstu tās medicīnas iestādēs pieredzi patstāvīga darba gaitām ieguvuši gandrīz 50 jaunie ārsti – radiologi, endokrinologi, ginekologi, traumatologi, ķirurgi, gastroenterologi, neirologi, otorinolaringologi, acu ārsti u.c. Uzņēmums sešos gados ieguldījis vairāk nekā 520 000 eiro, realizējot rezidentūras programmu sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti un Latvijas Universitāti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
VIDEO. “Spļāviens latviešu dvēselēs!” Cilvēkus pamatīgi satracina “Spēlmaņu nakts” priekšnesums
7 lietas, kas notiek ar ķermeni, ja rītu sāc ar kafijas tasi tukšā dūšā
DHL lidmašīnas avārija Viļņā: traģisks negadījums vai Krievijas sabotāža? Publicēta pilotu un lidojuma kontrolieru saruna pirms traģēdijas… 152
Lasīt citas ziņas

Vienpadsmit no jaunajiem ārstiem rezidentūru jau ir pabeiguši, un lielākā daļa turpina strādāt uzņēmumā. Latvijā VCA ir vienīgais privātais medicīnas uzņēmums, kas tik lielā apmērā finansiāli atbalsta jaunos ārstus. Ar jauno profesionāļu finansiālo un praktisko atbalstu tiek veicināta turpmāka pēctecīga medicīnas pakalpojumu pieejamība Latvijā.

“Priecājamies par katru, kura aicinājums ir medicīna un kurš kopā ar mums ir gatavs iesaistīties Latvijas veselības aprūpes attīstībā. Uzņēmumam  pilnveidojoties, ievērojamus līdzekļus ieguldām sekundārajā veselības aprūpē. Nozīmīgi tiek papildināts mūsu medicīnas tehnoloģiju, jaunākās paaudzes iekārtu klāsts. Speciālisti ar mūsdienīgu skatījumu uz ārstēšanas un diagnostikas procesiem ir ļoti nepieciešami, lai mēs spētu pacientiem palīdzēt aizvien vairāk. Turklāt ir svarīga pēctecīga paaudžu maiņa medicīnā, lai mūsu pieredzes bagātie ārsti nodotu zināšanas un praktiskās iemaņas jaunajiem,” stāsta VCA rezidentu projekta vadītāja un VCA “Aura” direktore Anita Kamenščikova. Viņa atzīst, ka ir gadījumi, kad tikai studiju noslēgumā vai, jau uzsākot rezidentūru, jaunie cilvēki labāk apjauš, kurā medicīnas jomā vēlas specializēties. “Ar mūsu finansiālo atbalstu Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes rezidentus VCA var uzņemt arī specialitātēs, kam valsts atbalsta nav, un jaunie ārsti to novērtē,” papildina Anita Kamenščikova un norāda, ka tad, ja jaunais ārsts jau rezidentūras laikā pieredzējušo kolēģu uzraudzībā sāk strādāt VCA, viņam tiek nodrošināta tāda pati alga kā citiem kolēģiem, turklāt  būtisks atbalsts tiek sniegts, lai jaunie ārsti vēl rezidentūras laikā piedalītos dažādās papildu apmācībās, dotos uz dažādiem starptautiskiem medicīnas kongresiem u. tml.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs esam priecīgi sagatavot augsti kvalificētus speciālistus, kuri savas zināšanas var papildināt un pielietot arī privātajās ambulatorajās iestādēs. Privātās ambulatorās iestādes ir labs palīgs rezidentu apmācībā  īpaši, ja runa ir par rezidentu apmācības rotācijām pie ambulatorajiem speciālistiem, piemēram, pie ģimenes ārstiem, neirologiem, endokrinologiem, nefrologiem, kardiologiem u.c. Rezidentūra Latvijā ir vienīgais legālais veids, kā iegūt ārsta sertifikātu, tāpēc rezidentu apmācībai ir īpaši svarīga loma medicīnā,” saka Latvijas Universitātes rezidentu programmas direktors Dainis Krieviņš.

“Veselības centru apvienībā strādā daudzi izcili ārsti, kuriem ir arī dotības pedagoģijā, lai dalītos ar zināšanām gan ar studentiem – topošajiem ārstiem, gan jaunajiem ārstiem – rezidentiem. Daļai no viņiem ir ne tikai vērtīga klīniskā, bet arī ilgu gadu darba pieredze, ko nodot tālāk jaunajiem speciālistiem. Medicīnā visā pasaulē strauji attīstās ambulatorās un mazinvazīvās metodes, un mēs, vēloties saviem studentiem sniegt modernāko no Latvijā pieejamā, uzskatām, ka šāda sadarbība ar ambulatoru iestādi ir ļoti svarīga, ko turpināsim attīstīt arī nākotnē,” pārliecināts Rīgas Stradiņa universitātes Veselības studiju prorektors Guntis Bahs.

Novērtējot jauno speciālistu lomu nākotnes veselības aprūpē Latvijā, “Veselības centru apvienība” (VCA) īsteno rezidentu – jauno ārstu finansiālu atbalsta programmu –  kopš 2017. gada.  Šobrīd programmā ir sadarbība ar 36 jaunajiem ārstiem. Viena rezidenta izglītošanai VCA gadā atvēl trīs līdz piecus tūkstošus eiro. Uzņēmumam ir savi stipendiāti arī valsts apmaksātas rezidentūras ietvaros.

Reklāma
Reklāma

“Veselības centru apvienība” ir viens no lielākajiem privātās veselības aprūpes uzņēmumiem Latvijā ar filiālēm Rīgā, Jūrmalā, Liepājā, Daugavpilī, Talsos, Madonā, Saldū, Bauskā. Vairāk nekā 1500 VCA darbinieki nodrošina valsts apmaksātus un maksas pakalpojumus 120 specialitātēs un pakalpojumu virzienos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.