Veselības apdrošināšana ir straujāk augošais apdrošināšanas veids Latvijā. Vai valsts sistēma zaudē pacientu uzticību? 28
Veselības apdrošināšana ir visstraujāk augošais apdrošināšanas bloks Latvijā. Ko tas parāda par Latvijas veselības aprūpes sistēmu kopumā? Šis jautājums tiek risināts TV24 raidījumā “Uz līnijas”.
“Lielā mēra tas parāda, ka valsts veselības apdrošināšanas sistēmai trūkst naudas,” savu skaidrojumu šajā jautājumā sniedz Apdrošināšanas brokeru sabiedrības “Eurorisk” vadītājs Jānis Averčenko.
Veselības apdrošināšanas popularitāte nozīmē to, ka aizvien vairāk ir pieejami vien maksas pakalpojumi. Lai tos segtu, ir iespēja iegādāties veselības apdrošināšanu.
Kā otru šīs parādības tendenci Jānis Averčenko min ārstu trūkumu: “Ārstu pakalpojumu cena aug. Tas nozīmē, ka cilvēks, kas no savas kabatas ir samaksājis par ārstu, saprot, ka daudz labāk šo risku uzlikt apdrošināšanai, jo tās ir lielas summas. Ir dārgi izmeklējumi, ir dārgas operācijas.”
Averčenko skaidro, ka veselības apdrošināšanu var nopirkt privātpersona, bet juridiskām personām tā cena būs būtiski zemāka, un arī apdrošināšanas polises segums būs būtiski lielāks. Tā tas ir tāpēc, ka ir mazāk iespēju, ka juridiska persona veselības apdrošināšanu pirks tikai tad, kad tas ir vajadzīgs. Savukārt, kad veselības apdrošināšanas polisi pērk privātpersona, tad tas visbiežāk notiek tad, kad ir jāiet pie ārsta.
“Vēsturē ir bijušas apdrošināšanas kompānijas, pie kurām gāja pirms devās uz slimnīcu vai, kuras pat atradās slimnīcā, lai varētu sniegt šo pakalpojumu. Tomēr vairāk šādas situācijas nav, tāpēc tagad ir tā, kā ir,” veselības apdrošināšanas nianses skaidro Apdrošināšanas brokeru sabiedrības “Eurorisk” vadītājs Jānis Averčenko.