Foto – Shutterstock

Veselības apdrošināšana privātpersonām 3

Kur var iegādāties veselības apdroši­nāšanas polisi, un cik tā maksā? MĀRTIŅŠ Š. VIESĪTES NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Esmu pašnodarbinātā. Vēlos pati, nevis ar lielos uzņēmumos strādājošu draugu vai ģimenes locekļu starpniecību iegādāties veselības apdrošināšanas polisi. Kāds ir piedāvājums? MUDĪTE R. ALŪKSNĒ

Esmu II grupas invalīde kopš bērnības. Kopš 1997. gada ik gadu esmu apdrošinājusi veselību dažādās kompānijās. Patlaban vairs nestrādāju, taču slimoju bieži, arī medikamenti kļūst arvien dārgāki. Kādas ir iespējas iegādāties pēc iespējas lētāku apdrošināšanas polisi privātpersonai? AUSMA G.

CITI ŠOBRĪD LASA

No kā atkarīga veselības apdrošināšanas polises maksa? INĀRA VĪTIŅA Alojas novadā

Veselības nozare diemžēl kļuvusi par vienu no nesakārtotākajām Latvijā, un par daudziem pakalpojumiem nākas veikt lielus līdzmaksājumus vai pat maksāt pilnu cenu, jo rindas uz valsts apmaksātajiem medicīnas pakalpojumiem ir ļoti garas. Patlaban ātrākais veids, kā laikus saņemt veselības aprūpi, ir maksas pakalpojumi, jo konsultāciju pie speciālista var saņemt dažu dienu laikā, turklāt nav nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums.

Veselības apdrošināšana ir izplatīta kolektīvos, kur darba devējs vēlas izrādīt rūpes par strādājošajiem. Daudzviet darbiniekiem polises nopērk, citviet tās piedāvā iegādāties ar darbinieka līdzmaksājumu. Ja nepieciešams ārstēties, apdrošinātā persona tik un tā ir ieguvēja, savukārt iestāde vai uzņēmums, apdrošinot darbiniekus, iegūst būtiskus nodokļu atvieglojumus.

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins piebilst, ka kolektīvā polise, ko saviem darbiniekiem iegādājas darba devējs, parasti ir lētāka par privātpersonas iegādātu analogu, taču individuālo polisi var labāk pielāgot savām vajadzībām un veselības aprūpes plānam. Valsts un pašvaldību institūcijās polišu iegādi piedevām ierobežo likums par amatpersonu un darbinieku atlīdzību.

Lai iegādātos apdrošināšanas polisi, sākumā apdrošinātājs noskaidro klienta vajadzības, lai nav jāpārtērē šim mērķim plānotais finansējums, maksājot par nevajadzīgiem pakalpojumiem. Tāpēc apdrošināšanas programmas atšķiras.

Jānis Abāšins skaidro, ka visi apdrošinātāji ņem vērā līdzīgus principus:

Reklāma
Reklāma

• ir noteikts pašriska periods (viens mēnesis vai ilgāk – šajā laikā nopirktā polise vēl nedarbojas);

• apdrošināšanas segums palielinās pakāpeniski (ar katru nākamo sadarbības gadu polise sedz lielāku izdevumu daļu, sasniedzot apdrošinātāja maksimāli noteikto);

• dažkārt ņem vērā arī cilvēka vecumu (biežākā robežšķirtne ir 55–65 gadi) un pat reālo veselības stāvokli.

! Veselības apdrošināšanas polises fiziskām personām Latvijā patlaban piedāvā “Compensa Life”, “If P & C Insurance”, “ERGO Life Insurance SE”. Polises cena ir 150–250 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.