Raspodiņi un mārsils 2
Jūnijā priežu sila malā koši violetiem ziediņiem zied mazais mārsils. Šos spilgtos spilventiņus nevar nepamanīt! Tā ir garšīga un aromātiska ikdienas tēja. To pievieno citām vērtīgām tējām bez izteiktas garšas (piemēram, ugunspuķei) aromāta piešķiršanai. Mārsilu uzmanīgi nogriež ar šķērēm, neizraustot saknes. To var iestādīt arī savā dārzā – vieglā smilšainā augsnē, saulainā vietā, tam labi patiks augt arī akmeņdārzā. Mazā mārsila tēja nedaudz uzlabo gremošanu. Tai ir ļoti laba antibakteriāla iedarbība, mazais mārsils zarnu traktā neļauj darboties sliktajām pūšanas un rūgšanas baktērijām. Palīdz pie bronhīta un pneimonijas, veicina atklepošanu. Mārsils patīk bitēm un kamenēm, ir labs nektāraugs.
Upeņu lapas
Der ievākt arī upeņu lapas. Šī tēja ir aromātiska un garšīga, satur daudz vitamīnu, jo lapās to ir tikpat, cik upeņu ogās. Kaltētas lapas var saberzt un pievienot dažādiem garšvielu maisījumiem. Upeņu lapu garša mums ir pierasta un šķiet latviska, jo upeņu lapas kopā ar citām garšvielām izsenis izmantoja, sālot un marinējot gurķus.
Lielisks vitamīnu avots ir arī nātre. Nātres lapas un jaunos dzinumus der izkaltēt ziemai. Sasmalcinātus tos var likt zupās kā vitamīnu un minerālvielu piedevu, kaisīt pie salātiem. Nātres tējai nav izteiktas garšas, taču vērtīgā sastāva dēļ nātri ieteicams pievienot citām tējām.