Vēro katru savu soli – mežā parādījušies cilvēkiem un dzīvniekiem bīstami “eži” 25
Aizbraukuši medībās kādā no Preiļu novada mežiem, paši mednieki gandrīz kļuva par medījamiem dzīvniekiem. Kāds tur izkaisījis tā sauktos “kaujas ķiplokus”, par šo notikumu plašāk raksta portāls grani.lv.
“Kaujas ķiploki” (pazīstami arī kā romiešu triboli) ir efektīvs līdzeklis cīņai ar ienaidnieka armiju. Tas sastāv no zvaigžņveidā savstarpēji savienotām tērauda tapām, kas vērstas dažādos virzienos. Ja šāds “ezis” tiek nomests zemē, tad viena smaile vienmēr būs vērsta uz augšu, bet pārējās veidos balstu.
Senākos laikos šāds lamatu žogs tika efektīvi izmantots pret ienaidnieka kavalēriju. Tika garantēts, ka “eža” smaile caurdurs zirga nagu, kurš nometa savu jātnieku, kļuva klibs un pēc tam bieži mira no asins saindēšanās un gangrēnas. Vjetnamas kara laikā “kaujas ķiplokus” plaši izmantoja pret kājniekiem. Tieši šī iemesla dēļ amerikāņu karavīru zābakos, kuri džungļos guva daudz traumu no šādām ierīcēm, parādījās metāla plāksnes, lai nostiprinātu zābaku zoles.
Bet tas notiek kara laikā pret ienaidnieka karaspēku un ienaidnieka diversantiem. Tomēr to atrast Latvijas mežos, miera laikā? Kā tas var būt?! Šādu jautājumu uzdod portāls.
“Izrādās, ka var. Sociālajos tīklos parādījās foto, kurā redzams mednieku atradums. Viņi kādā no Preiļu novada Siļukalna pagasta mežiem devās medībās un gandrīz uzskrēja virsū no armatūras rūpīgi sametinātiem ērkšķiem,” raksta portāls.
“Viens mednieks tādam gandrīz uzkāpa virsū. Meža īpašnieks kopā ar mums medīja un bija nikns,” socvietnē Facebook rakstījis kāds Vitālijs.
Taču fakts paliek fakts, ka ikviens sēņotājs vai meža pastaigu cienītājs var ciest no šādiem “ķiplokiem”, jo sūnās gandrīz neiespējami ir pamanīt šādu “ezīti”.