Dodamies pēc slotām! 0
* Der izrēķināt, cik bieži dodaties pirtī, tātad cik slotiņu vajadzēs sažāvēt ziemas periodam.
* Pastāv uzskats, ka no enerģētikas viedokļa saderīgi ir visi tie koki un augi, ko, griežot pirtsslotās, redzam savā apkārtnē.
* Pirtnieka darbam nepieciešams pat tūkstotis un vairāk slotu, tomēr cenšas ievērot dabas ritmus. Daudzi griež pirtsslotas jaunā mēnesī, tad lapas labāk turoties klāt zariem, nebirstot nost.
Citi uzskata, ka vislabākās ir trīs dienas pirms pilnmēness, jo tad augos esot vairāk spēka, slotiņas labi glabājoties.
* Slotu siešanai neder lietaina diena. Vislabāk zarus griezt dienas pirmajā pusē, tomēr tikai tad, kad nožuvusi rasa.
* Ja izvēlas ūdens tuvumā vai mitrā vietā augošus kokus, zari ir īpaši lokani un elastīgi.
* Darbam izmanto asas zaru šķēres. Nogriež vajadzīgā garuma zaru un atbrīvo kāta apakšdaļu, lai būtu vieglāk slotu likt kopā un sasiet.
* Slotiņas ātri un ērti var sasiet, izmantojot gumijas gredzenus, tā dēvētās potēšanas vai naudas gumijas, ko var nopirkt kancelejas preču veikalos. Daudzi gan šo materiālu neatzīst, jo nav dabīgs, tādēļ izmanto lina auklas, ko jau iepriekš sagriež attiecīgos posmos. Auklas sējumu gan vēlāk nākas pārsiet, jo, zariem kalstot, tas kļūst vaļīgs. Savukārt gumija savelkas līdzi izmaiņām.
Gumiju var noņemt, kad gatavo slotas kārtējai pirts reizei, bet kāta satveramo vietu blīvi un līdzeni notīt ar lina auklu. Tā slotu ir ērti satvert, turklāt plaukstas nenoberžas.
Svarīgi! Ir dažas enerģētiskās jeb īpašās spēka dienas – tās katru gadu ir citos datumos. Savukārt slotām, ko griež tieši pilnmēness dienā, piedēvē īpašu, raganisku nozīmi.