7) Rēvalde arī min, ka “[..] Vēl viena versija ir, ka augstskola Ventspilij vienkārši kļuvusi par dārgu, tāpēc nu jāatrod iemesls, lai to vairs nefinansētu vai vismaz samazinātu finansējumu [..]”. Apgalvojums neatbilst patiesībai. 8
• Ņemot vērā, ka Ventspils pilsētas dome ļoti rūpīgi un atbildīgi pārvalda savas finanses, pašvaldības finansiālā situācija ir viena no stabilākajām starp Latvijas pašvaldībām. To apliecina gan tas, ka pašvaldības saistības ir zemākās starp republikas pilsētām (Ventspils pilsētai 3%, kamēr pilsētām vidēji 11%), gan tas, ka pašvaldības brīvo naudas līdzekļu atlikums jau ilgstoši ir vismaz ¼ no gada ieņēmumiem apmērā.
• Kā jau tas vairākkārtīgi ir minēts, pašvaldība savā 2016.gada budžetā ir rezervējusi līdzekļus VeA atbalstam, bet VeA vadības bezdarbības dēļ nav bijis iespējams noslēgt vienošanos par finansējuma piešķiršanu.
8) Vēl atzīmēšanas vērti ir Rektores izteikumi par to, ka “[..] uzbrukumi man sākās pēc tam, kad radās strīdi par to, kā [..] izmantojams Eiropas Savienības piešķirtais finansējums pētniecībai. Trīs lielās universitātes uzskata, ka teju visa nauda jātērē būvniecībai [..] Uzbrukumu sākšanās sakrīt arī ar laiku, kad Lembergs tikās ar LU rektoru. Nesen jau LU gribēja būt vienīgā zinātņu augstskola Latvijā. Iespējams šīs idejas atdzimst [..].” Apgalvojums par it kā domes sazvērestību ar LU ir absurds un grūti komentējams.
• Tieši Ventspils pašvaldība ir tā, kas neatlaidīgi ir aizstāvējusi reģionālo augstskolu intereses, kā rezultātā vairāku valdību deklarācijās reģionālo augstskolu atbalsta princips ir nostiprināts.
• Rakstā pieminētā konkrētā tikšanās bija LU rektora, profesora Muižnieka ielūgums Ventspils pilsētas domes vadībai apmeklēt jaunuzbūvēto bioloģijas fakultātes ēku.
9) Noslēgumā jāmin Rektores sniegtā informācija, ka “[..] Piedāvāja lielu algu, kura gan nav daudz lielāka kā citu augstskolu rektoriem, ja ņem vērā arī studentu skaitu un augstskolas finansējumu [..].”
• Sarunās ar Rēvaldi par iespēju kandidēt uz VeA rektora amatu prasību par pašvaldības piemaksas pie rektora algas apmēru izvirzīja Rēvalde.
• Jāatzīmē, ka Rēvaldes prasītā piemaksa bija 3,7 reizes lielāka, nekā iepriekšējam VeA rektoram piešķirtā pašvaldības piemaksa. Pēc viena gada darba, pēc Rēvaldes pieprasījuma, piemaksas apmērs tika palielināts par 1000 eiro mēnesī, tādejādi Ventspils pilsētas domes piemaksa rektoram jau sasniegusi 3846 eiro mēnesī, kas ir 2,7 reizes vairāk nekā valstī noteiktā darba algas likme rektoram. Papildus iepriekš minētajai pašvaldības piemaksai pie darba algas, pašvaldība Rēvaldei piešķīra arī divistabu dienesta dzīvokli un 5616 eiro pārcelšanās izdevumu segšanai.
• Ventspils pilsētas domes vadība, protams, ļoti atvainojas Rēvaldes kundzei, ka par tik pieticīgu atbalstu uzdrošinās prasīt kvalitatīvu darbu.