Foto – Shutterstock

Vēlu iegūtos zemeņu stādus drošāk pārziemināt plēves siltumnīcā, piesedzot ar agrotīklu 0

Zemenēm šogad stīgas un jaunie stādiņi veidojās divas nedēļas vēlāk. Kad ir pēdējais laiks pārstādīt? Kāda metode samazina jauno stādu izsalšanas risku? VILNIS TUKUMA NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Zemnieku saimniecības “Mucenieki” īpašniece Ligita Rezgale, kura zemenes uz melnās plēves audzē jau desmit gadus, neiesaka laukā dēstus stādīt vēlāk par 10. oktobri, jo nevar zināt, kad uznāks sals – mēneša beigās vai tikai februārī. Vēlu ņemtos stādus drošāk pārziemināt plēves siltumnīcā, piesedzot ar agrotīklu. Kamēr vien gaisa temperatūra turēsies virs +5 °C, zemenes turpinās apsakņoties. Pavasarī jācenšas iestādīt iespējami agri, kamēr augsne ir pietiekami mitra.

Saimniecībā “Mucenieki” parasti mazos stādiņus atdala no mātes­auga, līdzko tiem parādījušies sakņu aizmetņi. Šajā laikā zemeņu dēstam ir vismaz divas lapas. Jaunos stādiņus izpiķē kasetēs vismaz ar 5 cm diametru un 4–5 cm dziļumu, kas piepildītas ar kūdras substrātu. Apsakņo siltumnīcā vai laukā – augus pieēno un bieži aprasina. Šādos apstākļos stādi ātri iesakņojas substrātā – pāris nedēļās. Laukā dēsta, kad laiks ir apmācies, daudzgadīgās nezāles iznīcinātas, augsne kārtīgi sastrādāta un pietiekami mitra, jo tad stādi labāk ieaug. Ja tas nav izdarīts, stādīšanu var atlikt uz vēlāku laiku. Kasetēs dēsti var augt līdz diviem mēnešiem. Parasti zemenes stāda divos termiņos: pavasarī (aprīļa beigās) un vasaras beigās, rudenī (sākot no augusta). Pārāk vēlu iestādītie augi var nepagūt sagatavoties ziemai un aiziet bojā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.