Drošības eksperts brīdina: Ja jebkurš “Twitter” ieraksts var izsaukt valsts amatpersonu atbildes reakciju, tas galīgi nav normāli 49
Krievi vēl ar neko nav tikuši galā Ukrainā, vēl tālu līdz solītajiem mērķiem, bet jau informatīvajā telpā precīzi liek uz paplātes, servē visu kā ārkārtēju veiksmi. “Tas ir stāsts par to, ka zināma sabiedrības daļa uzķeras tieši uz virsrakstiem. Kopumā visa informatīvā vide mūsdienās ir stipri mainījusies, kas ir turklāt maigi teikts,” šādu komentāru TV24 raidījumā “Kārtības rullis” sniedza Artis Velšs, atvaļināts ģenerālis un drošības eksperts.
“Tagad jebkurš var sevi nodēvēt par blogeri, par komentētāju, jebkurš var justies kā žurnālists. Pat viens ieraksts
tviterī var izsaukt valsts augstāko amatpersonu tūlītēju atbildes reakciju – tas ir viens, neliels ieraksts sociālajā tīklā!” sašutis ir Velšs.
Viņš norāda, ka tā ir realitāte, bet uzskata, ka tas nav normāli, ka valsts augstākā amatpersona uzreiz atbild uz šādiem komentāriem.
“Krievija šo ļoti labi apzinās un noteikti izmantos visus iespējamos risinājumus, botus, dažādas ģenerēšanas, lai maksimāli izplatītu dažādus viedokļus, virsrakstus,” brīdina drošības eksperts.
Ierindas cilvēkam ikdienā kļūst arvien grūtāk saprast, kura ir īstā ziņa, kura nav, tas ir jāpārbauda un prasa medijpratību, bet ikdienas režīmā tas tā nestrādā, tā norāda Velšs, skaidrojot, ka cilvēki viens otram nodot informāciju par pamanīto, dzirdēto, lasīto, neanalizējot, vai tas tā var būt.