Velosipēds… zeķē? Jā! – gan telpa tīra, gan interesants dizaina risinājums 0
Privātmājā divritenim atradīsies vieta garāžā, taču kur velosipēdu lai liek daudzdzīvokļu mājā?
Kāpņutelpā atstāt nav droši, pat pieslēgtu pie apkures radiatora vai kāpņu margām, jo zagļi prot slēdzenes pārkniebt vai pārzāģēt, arī kaimiņiem var būt iebildumi. Divriteni var glabāt uz balkona vai lodžijas, taču arī tā nav droša vieta, turklāt nav parocīgi riteni stiept cauri visam dzīvoklim.
Velostatīvi priekšnamam vai istabai
Divriteni visērtāk būtu novietot priekšnamā, ja tajā ir pietiekami daudz vietas un ģimenē ir tikai viens velosipēds.
Lai riteņi nesmērētu grīdu, ērtāk to pakarināt pie sienas, izmantojot speciālus statīvus. Uz tā vienlaikus var uzkarināt pat trīs divriteņus, jo tas iztur 50 kg svaru (viens velosipēds sver ap 15 kg). Velosipēdu uzkarina aiz rāmja. Kad statīvu neizmanto, to var uzlocīt, lai aizņem mazāk vietas. Statīvu pie sienas stiprina ar skrūvēm, bet, to darot, jāņem vērā sienas materiāla izturība.
Stiprinot velostatīvu, ko izmanto ikdienā, jāizvēlas augstums, lai braucējs divriteni varētu viegli pakarināt un nocelt. Toties, kad braucamais dodas ziemas guļā, to var pakarināt arī istabā, lai atbrīvotu priekšnamu. Tad velosipēdu var karināt kaut vai pie pašiem griestiem, lai mazāk traucē.
Velozeķe visiem gadījumiem
Rīdzinieks Oskars Mickevičs, kurš arī spiests velosipēdu glabāt mazgabarīta dzīvoklī, ne tikai izgudroja praktisku risinājumu, bet šo izstrādājumu arī ražo un pat eksportē uz ārvalstīm. Tā ir velozeķe – no izturīga, elastīga un koša auduma šūts maiss, kurā ievieto velosipēdu tā, ka ārā paliek tikai stūre un sēdeklis. Ērti tāpēc, ka tikko ienests divritenis uz grīdas atstāj netīru sliedi, bet visvairāk netīrumu rodas, kad tas apžuvis. Velozeķe noder arī ziemā, kad braucamais nolikts ziemas guļā un pārnests uz tālāku istabas stūri. Velozeķēm ir moderni un koši zīmējumi, tās labi iederas interjerā.
Velozeķe vēl labi noder tiem, kuri divriteni pārvadā tālsatiksmes autobusa vai savas automašīnas bagāžas nodalījumā.
Ja iemanās, velozeķi var uzmaukt desmit sekundēs, vispirms – priekšējam ritenim. Tad šī elastīgā maisa otrajā stūrī ieliek kāju, lai maisu izstieptu, un otru galu uzmauc aizmugurējam ritenim.
Velozeķi var mazgāt veļasmašīnā +30…+40 °C temperatūrā. Tiek ražotas arī mazākas velozeķes bērnu divriteņiem. Tām izvēlēti zīmējumi, kas iederas bērnistabā.
Salīdzinot ar veikalos piedāvātajām velosomām, velozeķe ir lētāks un ērtāks risinājums. Lai velosipēds tajā ietilptu, jānoņem abi riteņi. Priekšējo riteni var viegli noņemt, bet ar aizmugurējo ir lielāka ķēpa.
Lai istaba būtu tīra un divritenis nebojātu skatu, var apvienot abus risinājumus – ielikt divriteni velozeķē un pakarināt pie sienas, izmantojot velostatīvu.