Vēlos atjaunot čuguna vannu. Kā labāk – darīt pašam vai uzticēties speciālistiem? 2
Vēlos atjaunot čuguna vannu (pārkrāsot emalju). Kā to labāk izdarīt? SANITA RUBENE MADONĀ
Uzņēmuma “vannurestauracija.lv” speciālisti skaidro, ka viens no risinājumiem ir šķidrā ielejamā akrila metode, kas apvieno gatavu akrila ieliktņu un emaljas uzklāšanas priekšrocības. Ar šķidro akrilu tiek restaurētas visu veidu – čuguna, metāla, akmens, akrila – vannas, kā arī duškabīņu paletes un izlietnes.
Šķidrā akrila masa sastāv no cietinātāja un akrila. Materiāls ir izturīgs pret triecieniem, nodilumu, ekoloģisks, izturīgs pret baktērijām, mehānisko un ķīmisko iedarbību, vanna neslīd. Tam piemīt izcila spēja izplūst, tādējādi nodrošinot vienotu pārklājumu, likvidējot dažādus defektus – sīkus caurumiņus, plaisas, nelīdzenumus.
Šķidro akrilu var izmantot jebkurai vannai, pat nestandarta variantam (sēdvannām, t.s. Staļina vannām un citām), tāpat nav nepieciešams demontēt flīzes, mainīt sifonu vai īpaši sagatavot vannu. Akrila šķidrums izplūst un cieši pieguļ virsmai, neatstājot brīvu vietu starp jauno un veco virsmu, arī vannas izmērs neizmainās, kā tas notiek, liekot gatavu akrila ieliktni.
Čuguna vai metāla vannas restaurācija Rīgā izmaksā ap 105 eiro, akrila vai akmens masas vannas atjaunošana – līdz 130 eiro. Citviet Latvijā jāpieskaita transporta izdevumi.
Savukārt uzņēmums “Vanna vannā” piedāvā iestrādāt akrila ieliktni. Cena – aptuveni 195 eiro. Arī šajā gadījumā klientiem ārpus Rīgas pakalpojums būs 10–20 eiro dārgāks.
Pašu spēkiem vannu var mēģināt pārklāt ar būvmateriālu veikalos nopērkamu speciālu vannas emaljas atjaunotāju. Kompānijas “Penosil” ražotais komplekts Bath coating maksā nepilnus 20 eiro. Tā sastāvā ir uz ūdens bāzes veidota epoksīdu krāsa. Vanna rūpīgi jānoslīpē, tad jāgruntē ar komplektā esošo divkomponentu grunti, vēlreiz jāslīpē un jāieklāj divkomponentu emalja.