Ženēvas pilsēta Šveicē.
Ženēvas pilsēta Šveicē.
Foto: REUTERS/SCANPIX

Vēlies pārcelties uz dzīvi ārzemēs? Noskaidrotas emigrantiem visdārgākās pilsētas pasaulē 2024.gadā – topā dominē Šveice 16

Pilnībā izmainīt savu dzīvi un pārcelties uz citu pilsētu darba dēļ ne vienmēr ir viegls lēmums. Ir jāņem vērā daudzi faktori, tostarp dzīves dārdzībā izvēlētajā pilsētā. Kura no pasaules pilsētām šogad būtu uzskatāma par jaunas dzīves uzsākšanai izmaksu ziņā visdārgāko vieta pasaulē? Šā gada 1o.jūnijā publicētajā 2024.gada “Mercer” dzīves dārdzības aptaujā Honkonga atkal ir ieguvusi starptautiskajiem darba meklētājiem dzīvošanai visdārgākās pilsētas titulu, tā vēstīja ārvalstu medijs “CNN“.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Lasīt citas ziņas

Honkongai, kas arī 2022.un 2023.gadā bija šī saraksta augšgalā, cieši pa pēdām seko Singapūra, kas šogad ieguvusi otro vietu. Lielu daļu no saraksta pirmā desmitnieka vietām ieņēma Šveices pilsētas – Cīrihei, Ženēvai, Bāzelei un Bernei ierindojoties attiecīgi trešajā, ceturtajā, piektajā un sestajā vietā.

Pavisam ziņojumā tika izanalizētas 226 pasaules pilsētas, par pamatu ņemot vairāk nekā 200 dažādu preču un pakalpojumu salīdzinošās izmaksas katrā vietā, tostarp transportu, pārtiku, apģērbu, mājsaimniecības preces un izklaidi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar iegūto septīto vietu Ņujorka bija dzīvošanai visdārgāk novērtēta ASV pilsēta, savukārt Lielbritānijas galvaspilsēta Londona, kas pagājušajā gadā bija saraksta 17.vietā, šogad ir pakāpusies uz augsto astoto vietu. Bahamu galvaspilsēta Nasau (Nassau) ir ieņēmusi devīto vietu, bet dzīvošanai visdārgāko pilsētu desmitnieku noslēdz Losandželosa. Augstās mājokļu cenas, paaugstinātas transporta, preču un pakalpojumu izmaksas ir viens no iemesliem, kāpēc dzīves dārdzība saraksta augšdaļā iekļautajās pilsētās ir īpaši liela.

“Mājokļa izmaksas ir galvenais faktors dzīves dārdzības noteikšanai pilsētās” teikts pētījumā, norādot, ka darbiniekiem, kuri ievērojamu daļu no saviem ienākumiem ir spiesti tērēt mājokļa īrei vai hipotēkas maksājumiem, atliks mazāk naudas citu izdevumu segšanai”. Turklāt īpaši izcelts ir fakts, ka “inflācija un valūtas kursa svārstības” ir tieši ietekmējušas starptautisko darbinieku “algu un ietaupījumus”.

Ar iegūto 92. vietu Toronto tikusi novērtēta kā dzīvošanai visdārgākā Kanādas pilsēta, tai seko Vankūvera ar 101. vietu. Lai gan saraksta augšgals maz mainījās salīdzinājumā ar iepriekšējā gada reitingu, šogad ir novērojami daži iespaidīgi lēcieni – tā, piemēram, Meksikas galvaspilsēta Mehiko no 79. vietas pakāpusies uz 33. vietu, bet Meksikas pilsēta Montereja no 155. vietas nokļuvusi 115. vietā, vēstīja “CNN”.

Pētījumā arī norādīts, ka arī ASV dzīves dārdzība 2024. gadā bijusi “nozīmīgs jautājums”, ko apliecina septiņu ASV pilsētu iekļūšana TOP 20. “Tā kā ASV bāzētie uzņēmumi turpina meklēt talantus visā pasaulē, inflācijas spiediens var atturēt tos ārvalstu pilsoņus, kas apsver iespēju pieņemt darba piedāvājumu Amerikā, no piedāvājuma akceptēšanas dažās no ASV dārgākajās pilsētās,” saka Vincs Korodovs (Vince Cordova), partneru un mobilitātes konsultāciju vadītājs “Mercer” ASV.

“Tāpēc mēs uzskatām, ka darba devējiem vajadzētu būt atvērtiem, sniedzot informāciju par dzīves dārdzību un neto atalgojumu saviem potenciālajiem darbiniekiem, nodrošinot to, ka viņi var labāk izprast pārcelšanās uz ASV finansiālo ietekmi un pieņemt pilnībā izsvērtu lēmumu par to, vai pieņemt darba piedāvājumu konkrētajā pilsētā,” piebilda viņš.

Reklāma
Reklāma

Savukārt pilsētas ar viszemākajām dzīvošanas izmaksām bija Pakistānas galvaspilsēta Islamabada un Nigērijas Lagosa un Abudža. Tomēr komentāros ir minēts, ka to daļēji izraisījis šo valstu nacionālās valūtas vērtības samazināšanās.

Divdesmit olu iepakojuma, litra olīveļļas un espresso kafijas cena populārā kafejnīcā bija starp tiem 200 produktiem un pakalpojumiem, kas tika ņemti vērā, nosakot dzīves dārdzības reitingu katrā no sarakstā iekļautajām pilsētām.

Pētījumā cita starpā noradīts, ka tieši olīveļļas cenām vidēji bijis novērojams visievērojamākais kāpums.

“Dzīves dārdzības problēmas ir būtiski ietekmējušas daudznacionālās organizācijas un to darbiniekus,” teikts “Mercer” globālās mobilitātes līderes Ivonnas Traberas (Yvonne Traber) paziņojumā. “Tāpēc ir svarīgi, lai organizācijas būtu informētas par dzīves dārdzības tendencēm un inflācijas līmeni konkrētajā vietā un veiktu attiecīgu ieguldījumu šo jautājumu risināšanā, tādējādi efektīvi pārvaldot to ietekmi uz savu biznesu,” viņa sacīja.

Dzīves dārdzības reitings 2024.gadā:

1. Honkonga
2. Singapūra
3. Cīrihe, Šveice
4. Ženēva, Šveice
5. Bāzele, Šveice
6. Berne, Šveice
7. Ņujorka, ASV
8. Londona, Apvienotā Karaliste
9. Nassau, Bahamu salas
10. Losandželosa, ASV

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.