Vēlētāju lutekļi un svītrojumu karaļi 0
Aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās iedzīvotāji aktīvi izmantojuši iespēju pārkārtot kandidātu izvietojumu sarakstā, velkot plusiņus sev īpaši tīkamajiem politiķiem un izsvītrojot netīkamos. Tādēļ ne viens vien saraksta līderis palicis “zem svītras” (piemēram, Andris Kabraks (“Vienotība”) Valmierā), bet dažs labs no saraksta lejasgala uzlēcis līdz deputāta mandāta saņemšanai.
Arī paši politiķi, kārtojot savstarpējos pēcvēlēšanu rēķinus, bieži vien mēdz mērīties ar saņemtajiem plusiņiem vai ķircināt konkurentus par viņu svītrojumiem. Sak’ – man ir vairāk krustiņu, esmu pelnījis būt mērs, bet tevi daudz svītrojuši, labāk sēdi stūrī un nokaunies. Tomēr tik vienkāršoti uz šīm atzīmēm skatīties nevar, jo bieži vien spilgtas politiskās personības vienlaikus saņēmušas gan daudz krustiņu, gan svītrojumu, piemēram, Sarmīte Ēlerte (“Vienotība”) Rīgā, Juris Griķis (NA) Jūrmalā, Vitalijs Trusevičs (“SC”) Ventspilī.
Daudzviet cilvēki, kas saņēmuši lielu skaitu svītrojumu, tomēr kopumā uzlabojuši savas pozīcijas sarakstā, jo plusiņu bijis vēl vairāk. Pēc lasītāju lūguma publicējam sarakstu ar cilvēkiem, kas lielo pilsētu pašvaldībās iekļuvušajos sarakstos ieguvuši visvairāk plusiņu un svītrojumu.
Pēc “LA” lasītāju lūguma publicējam sarakstu ar cilvēkiem, kas lielo pilsētu pašvaldībās iekļuvušajos sarakstos ieguvuši visvairāk plusiņu un svītrojumu. Rīgā nosaucam pirmos trīs katras partijas sarakstā visvairāk atzītos un visvairāk svītrotos, bet pārējās pilsētās – pa vienam līderim plusu un svītrojumu ziņā. Iekavās aiz katra saraksta norādīts, cik vēlētāju balsis tas ieguva kopumā. Savukārt personām – ja tā ir bijusi visvairāk svītrotā, tad iekavās norādīts, cik tā saņēmusi arī plusus. Bet politiķim, kas saņēmis visvairāk plusu, iekavās norādīts viņam veltīto svītrojumu skaits.