Veldze. Vislabāk no ūdens 0
Lai padzertos, iespēju ir milzum daudz, taču neviens dzēriens neremdē slāpes tikpat ātri un viegli kā ūdens. Stipra tēja un kafija darbojas kā urīndzenoši līdzekļi – tie nierēm liek aktīvāk no organisma izvadīt šķidrumu. Svaigi spiestas sulas, protams, ir vērtīgas, taču nav paredzētas slāpju veldzēšanai, turklāt tās ir arī dabīgi saldas.
Gāzētajos dzērienos cukura ir vēl vairāk, turklāt daudzos ir dažādas piedevas, kas, šķiet, slāpes tikai palielina. Acīmredzot, lai šos dzērienus pirktu vairāk. Gāzes burbulīši arī nav gaužām nekaitīgi, jo kairina kuņģi, pastiprina apetīti un mudina uzņemt liekas kalorijas. Sekojot Rietumeiropas tradīcijām, tagad daudzi pie maltītes iedzer arī pa glāzei sausā vīna.
Tomēr nekas labāks par tīru ūdeni joprojām nav izdomāts. Tādēļ karstā laikā un jo īpaši ceļojumos vērts rūpīgi izvēlēties ūdens avotu. Pudelēs pildītais dzeramais ūdens vai minerālūdens ir drošākā izvēle.
Dažādu minerālūdeņu sastāvs atšķiras ar sāļu daudzumu, daļai ir ārstnieciskas īpašības. Slāpju veldzēšana ar tādu minerālūdeni ir tikpat riskanta kā ar dzeramo ūdeni, kurā izšķīdināta aspirīna tablete. Var iedzīvoties kuņģa problēmās, provocēt akmeņu veidošanos nierēs un žultspūslī un pie reizes radīt citas nepatikšanas. Ārstnieciskie minerālūdeņi paredzēti lietošanai pēc ārstu ieteikuma.
Ikdienai ideāli piemērots ir galda minerālūdens vai pudelēs pildītais dzeramais ūdens, kurā ir pavisam maz sāļu. Tas atšķirībā no krāna ūdens ir ekoloģiski drošs, bez aktīvā hlora, smagajiem metāliem un citiem kaitīgiem piemaisījumiem.
Daudzi cilvēki ir jutīgi pret krāna ūdens garšu un smaržu, tādēļ pat mājās to nelieto, pirms nav novārīts vai papildus filtrēts. Starp citu, tā nav kaprīze, jo krāna ūdenī patiešām var būt vielas, kas nav kaitīgas, taču izraisa paaugstinātu jutību.