Vēl viens mildronāta upuris, šoreiz Latvijas sportā 0

Par meldonija lietošanu diskvalificēts pauerliftinga sportists Andrejs Martuļevs, aģentūra LETA uzzināja Valsts sporta medicīnas centra Antidopinga nodaļā.
Martuļevam dopinga kontrole veikta maija vidū, analīzēs konstatējot meldoniju.

Reklāma
Reklāma
Zinātnieki atklājuši, kas izraisa specifisko, tā dēvēto “vecuma smaku”: 7 ieteikumi, kā no tās atbrīvoties
Eiropa par mata tiesu izvairījusies no liela mēroga katastrofas, ko mēģinājusi izraisīt Krievija. Atklātas notikušā detaļas
Kokteilis
Negaidīti! Vai līdz ar bērniņa atnākšanu mīlestība starp Dāvidu un Arnitu uzplaukst no jauna?
Lasīt citas ziņas

Sportistam par Antidopinga kodeksa pārkāpumu piešķirta četru gadu diskvalifikācija, kas ilgs līdz 2021.gada 14.jūlijam.

Meldonijs, kas ir medikamenta “Mildronāts” aktīvā viela, aizliegto vielu sarakstā iekļauts no 2016.gada 1.janvāra. Šo preparātu izmantoja daudzi sportisti kādreizējās PSRS valstīs, un pērn tas kļuva par “populārāko” dopingu pasaulē, jo lietošanā tika pieķerti ļoti daudzi sportisti, tajā skaitā slavenā tenisiste Marija Šarapova.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pērn septembrī ar Pasaules Antidopinga aģentūras pārstāvjiem tikās arī Latvijas farmācijas kompānijas AS “Grindeks” pārstāvji, tomēr viņiem neizdevās panākt “Mildronāta” aktīvās vielas izņemšanu no aizliegto vielu vidus, un to ir aizliegts lietot arī 2017.gadā.

Zāles tiek lietotas sirds veselības uzlabošanai, bet tās nav licencētas ASV. Tiesa, joprojām ir nopietnas debates, vai meldonijs tiešām palīdz uzlabot sniegumu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.