SHUTTERSTOCK ilustrācija

Vēl viens dīvains signāls no kosmosa. Ko tas nozīmē? 0

Dace Bumbiere, “Planētas Noslēpumi”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Ārpuszemes dzīvības pazīmes joprojām aktīvi meklējošie astronomi fiksējuši kārtējo “ļoti aizdomīgo” radiosignālu, kas līdz Zemei atnācis no Saulei vistuvākās planētu sistēmas, kas izveidojusies ap zvaigzni Centaura Proksima. Signāls esot šaurs 980 Mh radioviļņu kūlītis, un to notvēris Austrālijā izvietotais Parksa tele­skops.

Signāls parādījies tikai vienu reizi un vairs nav atkārtoti fiksēts. Astronomi piebilduši, ka šajā gadījumā ļoti svarīga ir šā signāla frekvence, jo parasti tajā nemēdz būt no kosmosa kuģiem un mākslīgajiem pavadoņiem pienākošu signālu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zināms, ka astronomi pēdējā laikā aizvien biežāk uztver no kosmosa dzīlēm atnākušus dīvainus radiosignālus, taču pārliecinoši lielākajā vairākumā gadījumu tiem nav nekādas saistības ar iespējamu ārpuszemes saprātu, un vēl bieži tie izrādās kādi tepat Saules sistēmā tapuši dabiskas izcelsmes avotu signāli.

Taču tagad pētnieki pauduši, ka šis signāls gluži droši atceļojis no sistēmas, kas izveidojusies ap zvaigzni Centaura Proksima, kas atbilstoši kosmiskajām mērauklām tomēr atrodas salīdzinoši ļoti tuvu mums – 4,2 gaismas gadi. Un esot pamats uzskatīt, ka šis signāls nosūtīts no vienas šīs sistēmas planētas.

Zināms, ka ap Centauru Proksimu riņķo viena 17% par Zemi lielāka akmens planēta un viens gāzu gigants. Līdz ar to astronomi pauduši, ka šis ir pagaidām visintriģējošākais signāls, kas uztverts attiecīgā projekta ietvaros, jo pagaidām neviens cits tik “aizdomīgs” signāls nav spējis izkļūt cauri Austrālijas teleskopa specifiskajiem filtriem.

SAISTĪTIE RAKSTI