Vēju pilsēta gaida svaigās vēsmas 5
“Latvijas Avīze” turpina vērtēt partiju sarakstu līderus lielāko pilsētu domes vēlēšanām. “LA” jau bijušas publikācijas par pretendentiem uz Rīgas, Ventspils, Daugavpils, Valmieras mēru krēsliem. Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanas liecina, ka svarīga nozīme ir nevis partijas programmai, bet gan politiskā spēka izvēlētā mēra kandidāta personīgajām īpašībām – spējai uzrunāt sabiedrību, piedāvāt saprotamus risinājumus un arī pievilcīgam vizuālajam tēlam. “LA” mēra amata kandidātiem lūdza īsi atbildēt uz jautājumu – ko vēlētāji iegūs, ja kļūsiet par pašvaldības vadītāju? Šajā reizē pievēršamies Liepājai. Pirms četriem gadiem priekšvēlēšanu laiks Liepājā bija visai miegains, bet šoreiz parādījušies spēki, kas ir neapmierināti, nikni un pat lecīgi. Par vietu vēju pilsētas pašvaldībā cīnīsies 165 kandidāti desmit sarakstos. Šāda aktivitāte liecina, ka liepājnieku neapmierinātība ar “pastāvošo iekārtu” ir pieaugusi. Tomēr neformālās sarunās liepājnieki atzīst, ka, visticamāk, krēslus pašvaldībā dalīs tās pašas trīs partijas, kuras domē valda šobrīd: ilggadējā Liepājas mēra Ulda Seska vadītā “Liepājas partija”, “Saskaņa” ar Saeimas deputātu Valēriju Agešinu priekšgalā un Latvijas Reģionu apvienība (LRA) ar uzņēmēju un iepriekšējo pašvaldību deputātu Jāni Vilnīti. Atšķirties varētu vienīgi spēku samērs. Vērtējumam pievienojam arī “Vienotību”, kuras sarakstu cīņā vedīs Liepājas 6. vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš, pašreizējā vicemēra Jurija Hadaroviča izveidoto partiju “Liepāja kvadrātā” un Nacionālo apvienību ar Diānu Švānbergu. Kandidātus un viņu piedāvājumu vērtē bijušais politiķis Jānis Lagzdiņš, kurš tagad vairāk pievērsies publicistikai, un Liepājas žurnāliste Sarmīte Pujēna. Vēl Liepājas vēlēšanās piedalās (šajā publikācijā viņus nevērtējam) Nacionālā savienība “Taisnīgums” (līderis – fizikas skolotājs Kristers Krafts), Jaunā Konservatīvā partija (līderis – bijušais KNAB darbinieks Uldis Budriķis), “No sirds Latvijai” (Zigmunds Embrekts) un “Gods kalpot mūsu Latvijai” (Jurijs Timofejevs).
Uldis Sesks (“Liepājas partija”)
* Dzimis 1962. gadā Liepājā, 1986. gadā ieguvis inženiera mehāniķa kvalifikāciju toreizējā Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā.
* Astoņdesmitajos gados strādājis vadošos amatos kolhozos. Bijis PSRS sporta meistars autosportā, vēlāk sācis nodarboties ar auto biznesu.
* 1997. gadā no Liepājas apvienotā saraksta ievēlēts Liepājas domē un kļuvis par tās priekšsēdētāju, kopš tā laika faktiski nepārtraukti vadījis šo pašvaldību.
“Mēs piedāvājam pēctecīgu, pārdomātu un stabilu attīstības virzienu Liepājā. Lietas un projektus ne tikai uzsākam vai solām, bet esam jau ielikuši pamatus, lai varētu turpināt īstenot tos darbus, ko liepājnieku ģimenes no mums sagaida, – jaunas darba vietas un 21. gadsimtam atbilstošu rūpniecību, modernas sporta bāzes, mūsdienīgas skolas, komfortablu pilsētvidi. Esam solījuši ļoti konkrētas un izmērāmas lietas – četru gadu laikā vismaz 2000 jaunas darba vietas, 10 jaunas ražotnes un vidējo algu, kas būtu lielāka par valstī vidējo.”
Jānis Lagzdiņš: Liepājas naksnīgajās debesīs zvaigžņu reizēm ir mazāk nekā “Liepājas partijas” sarakstā. Visi pazīstami! Visi cienījami profesionāļi! Visiem daudz padarītu darbu! Un līderis Uldis Sesks – divos gadu desmitos pašvaldības darbā nosirmojis politikas veterāns. Viens no vispieredzējušākajiem un profesionālākajiem. Personību ziņā saraksts ir divas galvas tiesas pārāks par pārējiem. Saremontētas ielas, siltinātas ēkas, jauna tramvaju līnija, koncertzāle – viss saistās ar Seska un viņa komandas vārdu. Pilsētā nav skandālu kā Jūrmalā, atklātu korupcijas gadījumu kā citviet, valda miers un saticība. Bet ar Seska vārdu saista arī bezdarbu, “Metalurgu” un daudz ko citu negatīvu. Daudzi nebalsos par “Liepājas partiju” arī tādēļ, ka Sesks ir apnicis, aizsēdējies – vajag jaunu seju! Bet jēdzīgas jaunas sejas diemžēl nav! Tādēļ par Sesku balsos varbūt pat vairāk nekā iepriekšējās vēlēšanās. Balsos, pat nelasot programmu, kas faktiski ir jau iesākto pašvaldības darbu turpinājuma programma. Uzteicami, ka programmā ir tikai viens bezmaksas labumu solījums, bet daudz konkrētu darbu. Vienam gan liepājnieki sekos īpaši – “šleseriskam” solījumam četros gados radīt 2000 jaunas darba vietas.
Atzīme: 4