Galvassāpes no aukstuma 0
Ja vēsums kairina sīkos pakauša nervus galvas pamatnē un savilktos muskuļus, rodas nepatīkamas sāpes, kas izstaro uz pakausi un deniņiem.
Aukstums un fizisks darbs var provocēt kakla daļas nervu saknīšu un mugurkaula artērijas kairinājumu, tāpēc rodas galvassāpes pakauša un pieres daļā. Nereti pievienojas nelaba dūša.
Lietojot pretsāpju līdzekļus vai arī uz kakla vai pleca uzlīmējot pretsāpju plāksteri, 2–3 dienu, vēlākais nedēļas laikā sāpēm vajadzētu pāriet.
Nepārspīlē ar sezonas darbiem!
Sākoties siltam laikam, ir aplami uzreiz ķerties pie smagiem darbiem – augu dienu rakt zemi vai veikt lielus remontdarbus bez iesildīšanās. Ik pēc 1–1,5 stundām ieteicams nodarbi mainīt un atgulties. Bez mitas strādājot, nākamajā dienā mugura būs stīva un darbi vairs tik labi neveiksies.
Spondilozes gadījumā pietiek ar nelielu tūsku, lai nervu saknītes tiktu saspiestas un rastos sāpes. Gan apkārtējo audu, gan pašu nervu saknīšu tūskas dēļ attiecīgajā zonā rodas muskuļu savilkums.
Ja spondilozes skartu muguru sapūš vējš, ieteicams lietot atvēsinošu ziedi. Nevajag stīvumu un sāpes remdēt karstā vannā, jo siltums veicina tūsku. Pirtī gan var iet un pēc tam atvēsināties ar aukstu ūdeni. Vēlams turpināt kustības, taču ierobežojot kustību intensitāti un apjomu.
Daktere Blumberga iesaka nesteigties ar elektroprocedūrām, jo tās ķermenim var nepatikt. Turklāt to ietekmē dažkārt paaugstinās asinsspiediens. Labāk muskuļu savilkuma gadījumā uzlīmēt teipus.
PADOMI
>> Mainīgos laika apstākļos labāk saģērbties plānāk, nevis staigāt ar sasvīdušu muguru.
>> Rosoties dārzā vai ko smagāku nesot, mugurai ieteicams uzlikt ortozi, kas vienlaikus pasargās arī no atdzišanas un vēja.
>> Akūtu sāpju gadījumā, kamēr nav noskaidrots problēmas iemesls, muguru nevajadzētu masēt.
>> Lai temperatūras svārstības un pat viegla vēja pūsma neradītu problēmas, profilaktiskos nolūkos ieteicama ārstnieciskā vingrošana.