Foto: Zane Bitere/LETA

Vējonis dosies oficiālā vizītē uz Ukrainu 0

Valsts prezidents Raimonds Vējonis no 2018. gada 23. novembra līdz 25. novembrim oficiālā vizītē apmeklēs Ukrainu, portālu LA.lv informēja Valsts prezidenta knacelejā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Laimīgais datums 22.02. – šīm 4 zodiaka zīmēm tā solās būt īpaši veiksmīga diena
Tramps iet uz visu banku – no Ukrainas prasa neiespējamo: atklātas skandalozā līguma detaļas
Dabiski palīgi asinsspiediena kontrolei: 5 sēklas, ka noteikti jāiekļauj uzturā
Lasīt citas ziņas

Oficiālās vizītes laikā Valsts prezidents tiksies ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko un Ukrainas Ministru prezidentu Volodimiru Groismanu, kā arī piedalīsies Golodomora* 85.gadadienai veltītajos piemiņas pasākumos, paužot nosodījumu Staļina laika padomju represijām pret Ukrainas tautu.

Sestdien, 24. novembrī, Valsts prezidents noliks ziedus pie pieminekļa Nezināmajam kareivim un pie “Debesu simtnieka” piemiņas krusta Maidana notikumu upuriem. Dienas turpinājumā Raimonds Vējonis piedalīsies Golodomora piemiņas forumā “Ukraine remembers, the World Acknowledges”, kā arī apmeklēs Golodomora upuru piemiņas memoriālu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vizītes laikā Valsts prezidentam plānota arī tikšanās ar Krimas tatāru pārstāvjiem un Austrumukrainas apmeklējums.

*Golodomors bija masveida bads Ukrainā 1932.-1933. gadā, kas iestājās, padomju varas iestādēm atņemot pārtiku Ukrainas zemniekiem. Šīs Staļina laika represijas bija vērstas pret Ukrainas sabiedrības turīgāko daļu ar mērķi iznīcināt “ukraiņu nacionālismu” un vēlmi pēc lielākas pašnoteikšanās. Bada rezultātā pēc dažādām aplēsēm bojā gāja 3,5-7,5 miljoni ukraiņu. 2008. gadā Saeima atzina Golodomoru par genocīdu pret Ukrainas tautu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.