
Žaklīnas otrā laulība 0
Pēc Džona nāves nokļuvusi uz pjedestāla visaugstākā pakāpiena, Žaklīna rada sevī spēkus ar godu un cieņu no tā nokāpt, turklāt vispirms jo drīz kļūstot jau par vienu no visvairāk lādētajām sievietēm ASV vēsturē, un tad atkal iemantojot savas valsts piedošanu, jo – visu laiku palika viņa pati.
Žaklīna “atrada” jaunu, precīzāk sakot, citu vīru – grieķu multimijardieri Aristoteli Onasi. Viņi bija iepazinušies vēl tajā laikā, kad Žaklīna bija jaunā ASV senatora sieva. Šajās laulībās jau gluži izteikti dominēja finansiālais aspekts. Pēc aiziešanas no Baltā nama un vīra zaudēšanas Žaklīnai nācās krietni vien ierobežot savas tērēšanās manieres, lai gan tas nenācās viegli – jau bija pierasts dzīvot ar lielu vērienu. Tas pamazām radīja virkni problēmu, un laulības ar Aristoteli viņu no tām atkal atbrīvoja. Tās, kā lēš novērotāji, bija visdārgākās kāzas pasaules vēsturē.
Ziņas par Amerikas “dzīvās leģendas” un pārbagātā grieķa gaidāmajām kāzām acumirklī aplidoja visu pasauli. Žaklīnas tautieši bija sašutuši: “Viņa nodevusi sava vīra piemiņu”, “Džons Kenedijs nogalināts otro reizi”, “Džekij, kā tu tā varēji?!” un tamlīdzīgi. Tiesa, Žaklīna nepalika parādā: “Viņi nogalināja manu vīru un vēl iedrošinās mani nosodīt?” Viņas lēmums nebija maināms. Kāzas notika 1968. gada 20. oktobrī. Grieķijas salā Skopio pareizticīgais arhimandrīts salaulāja Žaklīnu Kenediju un Aristoteli Onasi. Ceremonijā piedalījās Žaklīnas bērni, viņas māte un patēvs. Aristotelim bija 62 gadi, Žaklīnai – 39.
Kopš tā mirkļa Žaklīna kļuva pilnībā neatkarīga no Kenediju klana labvēlības un līdzekļiem. Bērnu nākotne patiešām bija nodrošināta. Tostarp arī viņas pašas. Skorpio salā viņai bija 72 kalpotāji. Aristotelis viņai nodrošināja arī greznu dzīvokli Parīzē, īpašumu Montevideo, ekskluzīvu dzīvokli Ņūjorkas Piektajā avēnijā. Un visviet personīgo kalpotāju komanda. Viņai otrā vīra sadāvināto briljantu kopējais svars bija mērāms kilogramos. 60 000 dolāru vērts sabuļādas kažoks šajā kolekcijā bija tikai tāds nieciņš. Viņai bija viss – nemitīgi kruīzi, ceļojumi, rolsroisi, miesassargi, ievērojamu slavenību kompānija. Visi rēķini tiešā ceļā nokļuva Aristoteļa galvenajā birojā, un tos personīgi apmaksāja pats magnāts. Viņš teica: “Dievs ir liecinieks, ka viņa ir daudz cietusi, tāpēc lai tikai pērk visu, ko vien vēlas”.
Neskatoties uz to, viņi praktiski nedzīvoja kopā: Žaklīna galvenokārt Ņūjorkas dzīvoklī, Aristotelis – Parīzes viesnīcā “Pierre”. Pirmajā laulībā mīlēja un cieta viņa, otrajā – mīlēja viņu un, iespējams, viņas dēļ arī cieta. Daudzi, ne tikai Aristotelis.
Vairs nejūtoties Kenediju klana apgrūtināta, Žaklīna pirmo reizi dzīvē sāka pa īstam izklaidēties. Viņa valkāja cieši pieguļošus džinsus, sporta kreklus, zem kuriem nevilka krūšturi, ekstravagantus svārciņus un vieglprātīgas cepurītes. Aristotelis pacietīgi viņai neko neliedza. Tostarp viņi ne tikai salīdzinoši reti bija kopā, vēl vairāk – ne viens, ne otrs īpaši neslēpa, ka viņiem šīs laulības ir tikai sava veida abpusēji izdevīgs darījums. Žaklīna ieguva naudu, bet Aristotelis, kurš jau bija pieradis iegādāties tikai vislabāko un visdārgāko, tādējādi apmierināja savu patmīlību, jo, raugi, apprecējis pasaulē vispopulārāko sievieti.
Aristotelis katru mēnesi kabatas naudas veidā piešķīra Žaklīnai 300 000 dolāru, kas ļāva beidzot pilnus apgriezienus uzņēmušās Žaklīnas trakošanas kaislei izpausties pilnībā. Viņa teju vai drudžaini uzpirka Valentino, Īva Senlorāna, Diora un Živanši kolekcijas. Reiz kādā Ņūjorkas Piektās avēnijas veikalā Žaklīna dažu minūšu laikā viegli iztērēja 50 000 dolāru. Lai būtu vieglāk izprast viegli satrakojušās bagātnieces neprātīgo vērienu, var atgādināt, ka tajā laikā vidējais ASV iedzīvotāja ienākums gadā bija aptuveni 9000 dolāru…