Ko darīt, ja astilbes nīkuļo 0
Steidz pārstādīt. Astilbes kupli un skaisti aug pirmos gadus, skaidro Maija. Pēc tam tās sevi it kā žņaudz, jo sakņu kamols lien uz augšu un augi nīkst. Ja astilbe sākusi nīkuļot, mēslošana nelīdzēs, tā jāpārstāda. Ja palicis kaut vai mazliet dzīvības, astilbi var reanimēt, dodot tai jaunas mājas. Pareizi būtu astilbes pārstādīt ik pēc 2–3 gadiem vieglā, smilšainā augsnē un ik pēc 4–5 gadiem labā dārza augsnē.
Uz vienu gadu pārstādīšanu var atlikt, ja pavasarī dobei uzber apmēram 2–3 cm biezu mulčas slāni, taču pēc tam gan augi jāpārstāda.
Likvidē konkurentus. Astilbes var ciest arī no blakusesošu koku un krūmu sakņu konkurences. Teorētiski astilbes vislabāk jūtas daļēji ēnainā vietā, bet, ja tās stāda tuvu kokiem vai zem tiem, astilbes nonīks. Raksturīga kļūda – stādīt pie dekoratīvajām tūjiņām. Paēna patiks, taču vienīgi tad, ja to radīs ēka vai koks tālumā. Ja ēnas nav, astilbes labāk piecietīs pat pavisam saulainu vietu. Piemēram, tumšās skaisti izskatās kopā ar saulmīlēm pīpenēm, gaišās – ar kaķumētrām.