Ilustrācija – Shutterstock

Šķīdināt un drupināt? 6

Ja slimnieks ļoti baidās no operācijas, dažkārt iespējamas arī citas ārstēšanas metodes. Pigmenta akmeņus (līdz 10 milimetriem) un veidojumus, kuri nesatur kalciju, var mēģināt šķīdināt. Tomēr, kā atzīst Sergejs Ļebedkovs, 70 – 80% gadījumu šī metode nebūs īpaši efektīva. Turklāt jāatceras, ka medikamenti var izraisīt blaknes, piemēram, sliktu dūšu, kuņģa un zarnu darbības traucējumus vai aknu iekaisumu, turklāt – tie nav lēti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Ja izvēle tomēr izdarīta par labu šķīdināšanai, pēc trim mēnešiem jāveic ultrasonogrāfija. Ja akmeņi ir samazinājušies par 30–50%, tad ir jēga to turpināt. Veiksmes gadījumā pusgada laikā no tiem izdosies atbrīvoties. Taču pastāv liela varbūtība, ka, nemainot dzīvesveidu – neregulāri un daudz ēdot, maz kustoties un uzņemot maz šķidruma, – akmeņi radīsies no jauna.

Atsevišķos gadījumos žultsakmeņus iespējams skaldīt tāpat kā nierakmeņus, taču jābūt pārliecībai, ka sadrupinātās daļiņas izkļūs no žultspūšļa. Ja ir sašaurināti žultsvadi, akmeņu druskas var tajos iestrēgt, izraisīt žultsvadu un aizkuņģa dziedzera iekaisumu. Turklāt šādas ārstēšanas laikā iespējams bojāt apkārtējos orgānus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.