Foto-Shutterstock

Kā vecvecāki var saņemt darbnespējas lapu, ja slimo mazbērns 0

Internetā lasīju ziņu, ka arī vecvecākiem esot iespēja saņemt darba nespējas lapu par slima mazbērna kopšanu, ja viņš ir vecumā līdz 14 gadiem. Tā kā esmu strādājoša vecmāmiņa un darbs man ir uz pusslodzi, tas varētu būt liels atbalsts, lai palīdzētu bērnu ģimenēm. Ziņā bija teikts, ka nekādas speciālas izziņas šādos gadījumos nav nepieciešamas. Lūdzu, paskaidrojiet sīkāk, kāda šādos gadījumos ir kārtība, lai saņemtu darba nespējas lapu! Zaiga Rīgā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

Atbild Veselības inspekcijas Veselības aprūpes kvalitātes kontroles nodaļas vecākais ārsts eksperts Andris Zīverts: “Pašreizējā kārtība ir tāda, ka darba nespējas lapas izsniedz vecākiem, jo formāli viņi ir bērna likumiskie pārstāvji. Var darīt tā, ka daļa slimā bērna kopšanas laika darbnespējas lapa ir vienam, daļa – otram no vecākiem. Lai darbnespējas lapu saņemtu vecvecāki, vispirms jāsaņem pilnvara no bāriņtiesas, kur nepieciešams arī notariāls apstiprinājums. Šādu pilnvaru sniedzot bērnu ārstējošajam ārstam, no viņa viedokļa vairs nav nekādu problēmu izsniegt darba nespējas lapu vectētiņam vai vecmāmiņai. Vai kāds tā dara arī praksē? Ļoti reti, jo pie notāriem ir rindas un šie pakalpojumi ir par maksu.

Skaidrs, ka gadījumos, kad bērni slimo ilgstoši un vecāki spiesti bieži kavēt darbu, darba devējs nav apmierināts. Tad vecvecāku atbalsts var būt ļoti noderīgs. Pagaidām vecvecāki var palikt ar slimo bērnu tāpat, bez darba nespējas lapas. Vēstules autores pieminētā situācija, iespējams, rakstā pieminēta kā jaunu risinājumu meklējumi vai kādu grozījumu priekšlikumi.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.