Paklājiņus visvienkāršāk darināt no pīnēm, kuras pēc tam sašuj.
Paklājiņus visvienkāršāk darināt no pīnēm, kuras pēc tam sašuj.
Foto: Inita Šteinberga

Veco drēbju “otrā dzīve” – kā tās gudri izmantot kā interjerā, tā dārzā 0

Vecie sporta krekli, nemodernās kleitas, bērnu novalkātās jakas un vientuļās zeķes nevienam vairs prieku nedarīs pat “otro roku” veikalos. Taču šīs drānas var kļūt par izejvielu un iedvesmu dažādiem rokdarbiem. Arī dārzā tām ir pielietojums.

Reklāma
Reklāma

Viss sākas ar griešanu

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Pēc revīzijas skapī pārtapšanai atvēlētos apģērbus sagriež apmēram 2,5 cm biezās strēmelēs. Biezums atkarīgs no tā, ko plānots gatavot. Griež tā, lai lente būtu pēc iespējas garāka. Piemēram, kreklu likvidē pa spirāli. Vai auduma gabalu griež pa riņķi, sākot no malas, virzienā uz centru (kā gliemezīti). Jo lielāks apģērba gabals, jo ātrāk krājas materiāls. Var izmantot arī īsākos atlikumu gabaliņus.

Visvienkāršākā metode, kā savienot lentes, ir vienā galā iegriezt un otru lupatiņu izvērt pirmajai cauri. Materiālu kā dziju tin kamolos. Lai griežot un tinot tie nesamudžinās, kamolus ērti nofiksēt ar kancelejas gumijām.

Gatavo dažādus darinājumus

CITI ŠOBRĪD LASA

Kad materiāls sagatavots, rokdarbi ir jauka izklaide. Piemēram, var pagatavot trauku un krēslu paliktņus, paklājiņus, dekoratīvus spilventiņus u. c. Visvienkāršāk tos ir darināt no pīnēm, kuras pēc tam sašuj. No sagrieztajām lentēm ar rupju tamboradatu tamborē garas pīnes no parastajām gaisa cilpiņām.

Pīnes nobeigumu var atstāt nepabeigtu, jo grūti aprēķināt, cik garu “desu” vajadzēs. Vienā izstrādājumā var izmantot dažādas elastības un biezuma audumus. Lentes sāk tīt uz riņķi, piediedzot citu citai ar diegu. Kad vēlamā lieluma un izskata deķītis gatavs, pīnes sašuj pamatīgi.

Šādus izstrādājumus, kas tapuši no gaišākām drānām, labāk lietot kā krēslu paliktņus.

Tumšākais apģērbs pēc pārstrādes praktiskāk kalpos uz grīdas. Vienkārša metode dažādu īsāku lupatiņu izlietošanai ir bārkšu paklājiņu gatavošana. Šim nolūkam pamatnei iegādājas celtniecības darbos izmantojamo plastmasas sietu. Lentes sagarina pēc iespējas vienādā garumā (ap 7 cm) Tās ar tambor­adatu sieta pinumā ievelk kā bārkstis.

Labākās auklas augiem

Dārzā un sevišķi siltumnīcā augiem vajag milzums auklu. Speciālās dārza darbiem paredzētās auklas ir dārgas, taču no liekajiem apģērbiem sagatavotās nemaksā neko. No auduma (sevišķi trikotāžas, zeķēm) var sagriezt vismīkstākās lentītes augiem. Ar šo sienamo materiālu nevar ievainot auga jutīgo miziņu. Piemēram, tagad auklas noderētu, lai stipri piesietu balstiem jaunos augļu kociņus, pavasarī – maigos tomātu dzinumus.

Pirms griešanas katram drānas gabalam pamēģina, cik stipri tas stiepjas, lai lente nebūtu par tievu un negrieztos mizā. Ērti lietot no zeķēm nogrieztus elastīgus riņķīšus.

Atbalsta:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.