Oriģināla ideja, kā izmantot baltos mežģīņu aizkarus 0
Vecie baltie kokvilnas aizkari ar puķēm šķiet nemoderni, bet ārā mest žēl? Tos var izmantot itin noderīgi. Ja logu mežģīņu nav pašam, “otro roku” veikalos tādas var dabūt vairumā un lēti.
Kad jāžāvē augu drogas, vienmēr ir problēma, kur tās izklāt. Limbažu puses Ezermalu mājās noskatīta laba ideja. Pagatavo koka rāmjus, kam katrā stūrī pieskrūvē kājiņas. Vecos aizkarus uz rāmja uzvelk gluži kā audeklu gleznai. Tam jābūt gana stingram, lai pārāk neieliecas. Vispirms drānu piefiksē rāmja malu vidū kā krustu. Tad pamazām vien turpina virzienā uz stūriem. Pie koka karkasa aizkaru stiprina ar skavotāju. Ja mežģīne plāna, to pārloka un tad skavo, lai cemmītei būtu kur aizķerties. Mežģīņotos rāmjus krauj vienu uz otra. Kājiņas ļaus saglabāt labu ventilāciju starp žāvējamo augu kārtām. Kad tīkla vietnieks kļuvis netīrs, uzvelk jaunu.
Ap tēju žāvētavu ieteicams apvilkt aizkara būdiņu, lai kukaiņi netiek klāt bojāt drogas. Piemēram, nejaucene kode.
Vecos aizkarus var ievilkt lapenes sānā. Neticami, bet tie lieliski aizturēs vēju. Arī pārāk spilgtu sauli, protams. Turklāt neparasti izskatīsies.
Aizkari vēl aizvien ir kvalitātes ziņā neizkonkurēts pārklājamais, sargājot ogu krūmus vai ķiršus no putnu uzbrukumiem. Speciālos zaļganos tīklus putni reizēm pat nepamana, neņem par pilnu. Nereti jāiet glābt pašu nelūgto viesi, kam atkal ieķērusies kāja. Toties baltais aizkars no skata ir bīstams.
Gluži kā bērnībā princeses tēlojot, arī lielām princesēm – līgavām – var uzšūt kičīgu tērpu, izmantojot aizkarus kleitā vai plīvurā. Taču tas derēs tikai tādai līgavai, kas spēs šādu goda kārtu lepni iznest. Arī svinību vietai un viesiem ir nozīme.
Ja aizkars kļuvis pavisam žēlīga izskata, tas vēl labi var kalpot, sagriezts lentēs. Tā būs mīksta aukla nākamā gada tomātu vai gurķu stādiem. Šāds sējums mazliet gan izskatās kā lazaretē, bet stumbrā aukla neiegriezīsies.
Skaistāko mežģīņu gabaliņus der izgriezt un paglabāt. Noderēs bērniem skolā keramikas nodarbībās faktūru iespiešanai.