Anita Muižniece
Anita Muižniece
Foto: Ieva Leiniša/LETA

“Es uzskatu, ka tas ir vecāku pienākums vakcinēt savus bērnus!” Muižniece par to, kā nodrošināt klātienes mācības 253

Kā septembrī tiks nodrošinātas klātienes mācības? Par šo jautājumu savu redzējumu kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Ziņu TOP 5” sniedza Anita Muižniece, izglītības un zinātnes ministre (JKP).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Viņa norādīja, ka nākamnedēļ, 17.jūnijā ir plānota tikšanās ar starptautiskiem ekspertiem, lai iepazītos ar vadlīnijām mācību nodrošināšanai klātienē.

“Viņiem ir izstrādāti protokoli, kā panākt to, ka skolas ir tā vieta, kur vīruss neizplatās. Tas, manuprāt, ir ārkārtīgi vērtīgs resurss, ko izmantot. Viņi ir arī gatavi dalīties ar Latviju arī ar šo pieredzi,” atzīmēja Muižniece.

CITI ŠOBRĪD LASA
Viņa ir pārliecināta, ka “tas ir panākams”.

Taču, lai drošība būtu lielāka, “vasara ir jāizmanto maksimāli efektīvi, lai mēs visi, kam šobrīd ir iespēja, savakcinētos! Un vakcīnas mums beidzot ir, lai mēs to aizietu un godprātīgi izdarītu,” uzsvēra ministre.

Jautāta, kāds ir viņas vērtējums par 12-15 gadu vecu bērnu vakcināciju, un vai tas varētu būt priekšnoteikums, lai bērni varētu ierasties skolā, Muižniece sacīja, ka tas noteiktu būtu palīdzošs faktors.

Viņa arī pastāstīja, ka ir pieteikusi savu bērnu uz vakcīnu.

“Es kā vecāks, mēs savu meitu pieteicām, un viņa šo sestdien saņems savu pirmo vakcīnu. Viņa arī ļoti vēlas doties uz skolu klātienē, jo vairāk nekā gadu ir pavadīts nu tiešām savā istabā un divvientulībā ar datoru,” teica Muižniece.

Ministre atzina, ka tas noteikti varētu būt labs priekšnoteikums, ko viņa atbalsta. Un viņa arī nesaskata nekādus medicīniskus pamatojumus nevakcinēties.

“Es uzskatu, ka tas ir vecāku pienākums vakcinēt savus bērnus, kā arī, protams, pedagoga pienākums ir vakcinēties, jo tas, ko ļoti negribētos,” ir nonākt pie svaru kausiem, teica ministre, paturpinot par izvēlēm: “vai tā būs pietiekami kvalitatīva izglītība ar mācībām klātienē, vai tā būs pieaugušu cilvēku nevēlēšanās vakcinēties,” teica Muižniece.

Jautāta, vai priekšnoteikums vakcinēties varētu tikt noteikts kā obligāts, un tie, kuri nebūs vakcinējušies, nevarēs doties uz skolu, Muižniece atbildēja, ka bērni kopumā ir sensitīvs jautājums, tomēr bērnu vakcinēšanas apjoms būs kā zināms priekšnoteikums.

“Bērnu vakcinēšanās apjoms noteikti būs priekšnoteikums tam, kā mēs mācīsimies. Iespējams, pie modeļiem tiks strādāts un ideālā variantā jau mēs visi sapotējušies atgrieztos 1.septembrī tajā situācijā, kas bija jau ļoti sen, jāsaka,” atzina Muižniece.

Reklāma
Reklāma

Ja tas tā nenotiek, tad, protams, ir jāvērte, kāds mācīšanās formāts tiek iedarbināts – vai tās ir mācībstundas sporta zālēs vai ar sejas maskām, kas, pēc ministres domām, arī nebūtu tas labākais. “Tad ir jādomā tie soļi, kā kāpties atpakaļ.”

Ministre Muižniece uzsvēra, ka jebkurā gadījumā attālinātās mācības tiks apsvērtas kā tikai un vienīgi “ugunsgrēku dzēšanai”.

“Attālinātās mācības – tas būs tikai un vienīgi ugunsgrēku dzēšanai. Tas nevar būt tāds garš periods atkal,” uzsvēra Muižniece.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.