Vecāku aizliegums gūt labklājību. Kā negatīvās pārliecības ietekmē mūsu maku 0
Šis ir gadījums no psiholoģes Larisas Solovjovas prakses (atstāstīts ar klienta atļauju) ar sievieti, kura bija atnākusi ar mērķi kļūt turīgākai.
Tikāmies jau divas vai trīs reizes. Konsultācijas notika pēc standarta shēmas – motivācija, bailes, psihotraumas… Strādājām ar pašvērtību. Un, protams, ar pārliecībām jeb uzskatiem, pieņēmumiem. Man par pārsteigumu, viņai bija maz negatīvo pārliecību. Meitene vēlējās vairāk naudas. Uzskatīja naudu par mīlīgu un vajadzīgu, tādu, kas nes prieku. Viss lieliski!
Klientes dzīve sāka mainīties. Viņa iekārtojās par nekustamā īpašuma pārdevēju labā uzņēmumā. Pirmajā mēnesī viņa uzreiz noslēdza trīs līgumus. Kliente apmierināta. Un es arī. Un pēkšņi, pēc pirmajām veiksmēm, sekoja kritums. Mēģinājām tikt skaidrībā, kas ir ne tā. Un, lūk, kādas pārliecības mēs atradām. “Visi bagātie cilvēki ir zagļi” – tā teicis viņas tēvs. Un tas, ko saka tēvs, ir taisnība. Tētis neteiks neko sliktu. Turklāt meita tā neuzskata. Bet tēva ietekme ir spēcīga. Un viņa vēlas būt godīga. Nekad nevienam neko nav nozagusi. Bet te pēkšņi, nopelnot vairāk naudas, veidojās kaut kāda saikne, kas nav loģiska. Bagātie – zagļi. Es kļūstu bagātāka – kļūstu par zagli. Lūk, kāda jocīga inversija. Un no tā, ka radās (godīgi nopelnīts!) pirmais tūkstotis dolāru, zemapziņā radās bažas, ka viņa var kļūt par zagli un viņu sodīs. Pirmām kārtām jau vecāki.
Negatīvās pārliecības un attieksme pret bagātajiem bieži ir klientiem ar finanšu problēmām. “Bagātie zog”. Es nezinu, vai es zogu vai nē… Varbūt kādam no mājām pazūd dārgas mantas un viņi tur aizdomās kaimiņu miljonāru, kurš tagad grib iedzīvoties.
Man nav kaimiņa miljonāra. Iespējams, kāds miljonārs pie manis ir ienācis, noturējies un aizgājis, jo mājās nav zelta poda. Mans sirdij dārgais kaķis (pēc manām domām, zelta radījums ar 3,5 kilogramu svaru) viņu nepiesaistīja. Varbūt arī starp viņiem ir negodīgi ļaudis. Bet ne visi. Tāpat kā starp nabadzīgajiem.
Runāt par šo tēmu var ilgi. Svarīgi ir kas cits. Kamēr jūs ienīstat bagātos ļaudis, jūs pie labklājības netiksiet. Jo kā var gribēt kļūt par to, ko tu neieredzi? Ja jūs vēlaties izmainīt savu materiālo stāvokli uz turīgāku, padomājiet, kāda ir jūsu attieksme pret naudu. Ko jūs domājat par turīgiem ļaudīm. Ko jūs domājat par darbu. Un tāpat atceraties, ko jūsu vecāki teica par bagātību un naudu. Vecāki, kas ir autoritātes, spēcīgi ietekmē. Padomājiet, kā viņu pārliecības ietekmē jūsu dzīvi. Izanalizējiet savas negatīvās pārliecības. Un izdomājat jaunas pārliecības un noteikumus, kuri var vest jūs līdz vēlamajam materiālajam stāvoklim. Tā ir ātra un efektīva metode. Var arī nākt uz konsultācijām pie psihologa un ar to strādāt. Pie viena strādāt ar pašvērtējumu, psihotraumām, bailēm un citiem iemesliem, kas var traucēt kļūt turīgam (un vienlaikus godīgam) cilvēkam.
Lai jums pareizas pārliecības! Lai labklājība pie jums atnāk viegli un godīgi!
P.S. Komentāros variet uzrakstīt savas negatīvās pārliecības un uzrakstīt, kā tās ietekmē jūsu dzīvi.
Avots: b17.ru