Vecāķos norīkoti papildus vilcienu reisi pēc deju izrādes “No zobena saule lēca” 1
Deju izrādes “No zobena saule lēca” organizatori informē, ka dalībnieku un skatītāju ērtībai pēc vēlajām izrādēm tiks nodrošināti papildus vilcienu reisi no Vecāķiem uz Rīgu. Proti, 24. un 25. augustā pēc dejas izrādes Vecāķu pludmalē vēlā koncerta (sākums pl.23:00) ir norīkots īpašs vilciens plkst.1:05 no Vecāķiem, kas ceļā uz Rīgu apstāsies visās pieturās. Savukārt izrādes dalībnieku ērtībām plkst.0:05 no Vecāķiem uz Rīgu kursēs vilciens pēc ģenerālmēģinājuma šodien, 23. augustā, tā portālu “La.lv” informēja izrādes producents Edžus Arums.
Izrādes organizatori aicina skatītājus, dodoties uz izrādēm izmantot vilcienu satiksmi, jo no Vecāķu pludmales gājiens līdz Vecāķu dzelzceļa stacijai ilgst tikai 10 minūtes, bet līdz jūsu mašīnai tas var aizņemt daudz ilgāku laiku, ņemot vērā to, ka Vecāķos auto stāvvietu skaits ir ierobežots.
Dejas izrāde “No zobena saule lēca”, kas neticamus panākumus un skatītāju simpātijas gūst jau kopš pirmizrādes 2010.gadā, šogad, Latvijas valsts simtgadē atgriežās pie skatītājiem ar pārsteidzošu konceptu – izrādi brīvā dabā, jūras krastā. Koncerti notiks 24. un 25. augustā jūras krastā, Vecāķu pludmalē. Grandiozajā izrādes simtgades uzvedumā piedalīsies ap 1200 dejotāju, kā arī bungu un dūdu grupa “Auļi” un citi mūziķi. Izrāde notiek nedēļas nogalē, kad ar dažādiem muzikāliem notikumiem visā Latvijas piekrastē tiks svinēta Senās uguns nakts.
Mītisko un senatnīgo baltu cilts tradīciju stāstu izdejosap 1200 dažādu paaudžu dejotāju no visas Latvijas. Pasākuma vieta , jūras piekraste ir pielāgota izrādes vajadzībām, kā arī ir uzbūvētas speciālas tribīnes skatītājiem, kas dos iespēju pārskatāmi vērot visas izrādes darbību, kā arī baudīt saulrietu.
Dejas izrāde “No zobena saule lēca” ir stāsts par seno baltu dzīvi, kuru dalībnieki parāda dejā, mūzikā, rituālos un scenogrāfijas simbolos, radīta kā kultūras vērtība atspoguļojot mūsu senču viedo dzīvesziņu. Izrādes sižetiskā līnija ļauj iepazīt baltu dzīves gājumu, ikdienu, būtiskākos ritus, piemēram, dzimšanu, kristības, kāzas. Izrāde ir par cilvēka likteni – spēju to pieņemt. Tā mēģina izprast un atspoguļot cilvēka iekšējās sajūtas un izpausmes kara priekšnojautās un realitātē. Stāsts ir ar laimīgām beigām, taču tas aizskar tādas tēmas kā drosme, izvēle, zaudējums.
Uzvedumu veido pieredzējusi radošā komanda: režisors – Uģis Brikmanis, horeogrāfs – Agris Daņiļevičs, mūzika – bungu un dūdu grupa “Auļi”, muzikālais vadītājs – Kaspars Bārbals. Uzvedumā piedalīsies vairāk nekā 40 dažādu paaudžu Latvijas deju kolektīvi, etnomūziķi – Kristīne Ādmine, Liene Brence, Zane Šmite ,Sandra Budeviča un citi. Uzvedumā piedalās Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris “Gaudeamus” (diriģents Ivars Cinkuss), jauktais koris “Cantus Fortis” (diriģents Ivars Cinkuss) jauktais koris “Grindeks” (diriģents Rihards Rudzītis), jauktais koris “Universum” (diriģents Rihards Rudzītis). Tērpu autores – Evija Dāboliņa un Kristīne Korečko.
2018.gada izrāde topa ar Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra atbalstu un ir iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā.