
– Skolās jaunā viela tiekot sadalīta tā, lai viena un tā pati tēma tiktu apskatīta dažādos mācību priekšmetos. Varbūt vari nosaukt kādu piemēru? 53
– Skolā ir tematu nedēļas. Piemēram, “Zvēri”. Dabaszinātņu stundā bērni skolas apkārtnē meklē dažādus kukaiņus un pēta tos, valodas stundā būs lasāmviela saistībā ar kādu mistisku būtni, pašam jāsacer stāsts vai dzejolis. Matemātikā būs tematikas uzdevumi, kur izmantoti dažādi dzīvnieki. Mūzikā – dziesmiņas. Mākslas stundas mājasdarbs – uzzīmēt, izveidot jebkādā veidā pūķi. Mēs to veidojām no avīzēm. Pēc tam skolas hallē tiek izlikts katras klases projekts par attiecīgo tēmu, pie kura bērni strādājuši skolā, piektdienu rītos ir skolas sapulce, kur kāda no klasēm veic prezentāciju par attiecīgo tēmu. Ar meitu savukārt veidojām grāmatiņu par pūcēm un tuvāk pētījām Lielbritānijā dzīvojošās pūces.
Piemēram, citas nedēļas tēma bija ražas festivāls, tā ietvaros bērni sociālajās zinātnēs mācījās arī par trūkumu un vāca ziedojumus vietējai pārtikas bankai.
– Kā ar ekskursijām?
– Ekskursijas notiek pāris reizes gadā, un sākumskolā tās pārsvarā skaitās mācību ekskursijas, kas saistītas ar mācāmo vielu. Trūcīgās ģimenes var pieteikties, lai bērniem ekskursijas tiek apmaksātas. Ekskursijas ir 15 mārciņu (20 eiro) robežās. Ekskursijas ar nakšņošanu, kas jau ir lielākiem bērniem, gan ir dārgas un sākas no pāris simtiem mārciņu par vienu ekskursiju. Tas jāsedz vecākiem pašiem.