Foto: Fotolia

Vecāki uzdāvina svešiniekam māju. Vai dēls var pēc viņu nāves pieprasīt savu daļu? 0

Pirms pāris gadiem mani vecāki uzdāvināja citai personai lauku īpašumu un pārcēlās dzīvot uz pilsētu. Es tad vēl biju nepilngadīgs. Vecāki nesen gāja bojā avārijā. Vai es kā mantinieks tagad varu atprasīt atdāvināto īpašumu vai tā daļu? KRISTAPS JELGAVĀ

Reklāma
Reklāma
Cilvēks samaksā, bet paliek tukšā! Kāpēc “K Senukai” pārdot pircējiem preces, kuras vēlāk nepiegādā?
Kokteilis
Personības TESTS. Izvēlies Lieldienu olu, un atklāj pārsteidzošus faktus par sevi
Kokteilis
Dzimuši ģēniji: šīm zodiaka zīmēm ir augstākais IQ 4
Lasīt citas ziņas

Civillikuma 1922. pants nosaka – ja dāvinājums izdarīts tādā apjomā, ka dāvinātāja neatraidāmiem mantiniekiem neatliek pat viņu neatņemamās daļas, viņi var prasīt no apdāvinātā, lai atdod viņiem šīs daļas. Aprēķinot neatņemamo daļu, tiek ņemts vērā dāvinātāja mantas stāvoklis dāvināšanas laikā, bet, ja šī manta vēlāk ir pavairojusies, tad jāievēro arī šis pavairojums, kā arī tas, kas neatraidāmam mantiniekam novēlēts testamentā.

Kā neatraidāmais un vienīgais mantinieks jūs varat atprasīt pusi no atdāvinātā īpašuma. Taču, ja vecāki dzīves laikā ir iegādājušies vēl kādu īpašumu (piemēram, dzīvokli pilsētā), kuru mantosiet un kura vērtība būs pietiekama, lai segtu jūsu neatraidāmo daļu, pieprasīt daļu no atdāvinātā īpašuma nevarēsiet.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja dzīvokļa vērtība nesegs šo jūsu neatraidāmo daļu un atdāvinātais īpašums ir vērtīgāks, tad iztrūkstošo daļu no zemesgabala jaunā īpašnieka varat pieprasīt caur tiesu. Tādā gadījumā jums gan jārēķinās ar lielu laika un arī resursu patēriņu. Turklāt, ja īpašums pa šo laiku jau ir atsavināts vēl kādam citam, neatraidāmo daļu vairs pieprasīt nevarēsiet.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.