Pirkt vai audzēt pašam? 1
Latvieši grib savu puķi saglabāt arī nākamajam gadam, novērojusi Inta. Begonijas tam ir piemērotas. Tā sauktajām kamolbegonijām izveidojas bumbulītis, un var mēģināt pārziemināt gan no dobes, gan no poda ņemtās, arī nokarenās. Inta iesaka tās ar visu podiņu glabāt sausā, siltā vietā. Pavasarī sāk pamazām laistīt. Kad parādās pumpuri, dala pārgriežot un pārstāda. Solēnijas ar mazajiem ziediņiem gan pārziemināt neizdosies. Tirgū Inta dzirdējusi dažādus brīnumstāstus, ko katrs prot saglabāt un ieaudzēt! Pat leduspuķes un fuksijas, kuras pavasarī pavairo ar spraudeņiem.
Izaudzēt var visu, spriež puķkope, taču – cik kvalitatīvs būs stāds?
Viņa, tāpat kā citi vasaras puķu audzētāji, vairākumu audzē no gataviem jaunstādiem, sējeņiem. Tas ļauj agrāk izaudzēt ziedošu augu. Kādreiz visu sējusi pati, taču milzu darbs un kurināšana neatmaksājas.
Daļu augu viņa tomēr sēj, piemēram janvārī, februārī – begonijas, leduspuķes. Patlaban tās ir tikai kupli lapaini stādiņi. Uzziedēs un varēs stādīt jūlija beigās, augustā, kad ir kapusvētku laiks un atkal visiem vajag puķes.
! Pērkot podu puķi agri pavasarī, kad ir vēsas naktis, auksts vējš un saule, augs pie lauka apstākļiem jāpieradina pamazām. Tagad, pērkot puķi, vairs nav jābēdā un tūliņ var nolikt vēlamajā vietā. Gan augi nobrieduši, gan laika apstākļi tīkami.