Vasaras puķes negatavojas ziemai, tāpēc tās jāturpina mēslot 0
“Vasaras puķēm atšķirībā no ziemcietēm nav jāgatavojas ziemai, tāpēc tās turpina regulāri mēslot. Šajā periodā vajadzīgs mēslojums, kurā ir mazāk slāpekļa. Patlaban, kad puķēm veidojas pumpuri un augi zied, svarīgākais ir fosfora un kālija mēslojums. Slāpeklis veicina zaļās masas veidošanos, kas tagad vairs nav prioritāte,” skaidro puķkopības pasniedzēja Anita Onkele.
Samazina slāpekļa daudzumu
Viens no populārākajiem mēslojumiem ir ūdenī viegli šķīstošais “Kristalons”. Tas ir dažādās krāsās atbilstoši katrai auga attīstības stadijai. Tagad piemērots ir dzeltenais mēslojums.
Podu puķēm vajadzētu būt pašā skaistumā, ja tās visu vasaru ir pareizi mēslotas. Parasti augsnē jau pavasarī ir iestrādāts ilgstošas iedarbības mēslojums. Tad kādu laiku pietiek mēslot reizi nedēļā, jo augi vēl nav pārāk lieli. Par labāko metodi auga skaistuma uzturēšanai praktiķi uzskata mēslojuma pievienošanu katrā laistīšanas reizē. Patlaban, piemēram, varētu likt strīķētu ēdamkaroti dzeltenās krāsas Kristalona uz 10 l ūdens.
Pirms laistīšanas ar kociņu ieteicams saudzīgi uzirdināt augsni. To dara arī kādu laiku pēc aplaistīšanas, lai neveidojas garoza un augsne nesablietējas, lai saknēm piekļūst gaiss.
Puķēm, piemēram, petūnijām, pelargonijām, ieteicams paīsināt dzinumus, lai veidojas kuplāki krūmi. Var nogriezt arī pa kādam dzinumam, kas augšpusē kļuvis kails, padzeltējis un bojā skatu.
• Mēslojuma devu vislabāk izvēlēties, vērojot puķes izskatu. Ja augs sāk sakristies, barības porciju palielina.
• Puķēm vajadzīgo mitrumu var saglabāt, ja izvēlas podus vai puķu kastes, kuros ir ūdens rezervuārs.
Saglabā dobju skaistumu
Vasaras puķes dobēs arī turpina regulāri barot. Tās ravē un irdina augsni. Daudzos dārzos krusa sakapājusi lapas un ziedus. Sevišķi cietuši augi ar lielām un gaļīgām lapām. Vasara ir pārāk īsa, lai gaidītu, kad tās atkopsies. Ja augs ir neglīts, to labāk aizvietot ar jaunu. Vasaras puķu piedāvājums vēl aizvien ir liels.
Jāpiecērp forma vasaras puķēm, piemēram, kohijām, kam ir skaistas lapas.
• Ja nav plānots audzēt sēklas, noziedējušos ziedus labāk nogriezt, lai veidojas jauni. Taču kritiski novērtē augu kopumā – ja noziedējušie ziedi kuplajā cerā pa gabalu nav redzami, tos var atstāt. Turklāt daudzas puķes sēklas nemaz neveido.
• Prātīgi patlaban ir izmantot ūdenī ātri šķīstošo mēslojumu, nevis granulas, kas iedarbosies lēnām.