No ūdens izņemtie nelegālie tīkli tiek iznīcināti sacērtot.
No ūdens izņemtie nelegālie tīkli tiek iznīcināti sacērtot.
Foto – LETA

Vasarā izņemti 2462 nelikumīgi zvejas rīki, uzlikti sodi 22 878 eiro apmērā 0

Šovasar izņemti 2462 nelikumīgie zvejas rīki, piespriesti naudas sodi 22 878 eiro apmērā.

Reklāma
Reklāma
“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Kokteilis
Lingvistikas ekspertiem izdevies atšķetināt pēdējos Jāņa Timmas balss ziņā izteiktos vārdus, kas bija fiksēti domofona kamerā
Lasīt citas ziņas

Dzīvojam zaļā, skaistā un bagātā zemē, mūsu meži lepojas ar dažādiem dzīvniekiem, upēs un ezeros mīt vērtīgas un stipras zivis, ar kurām labprāt paspēkotos ikviens makšķernieks. Diemžēl vēl joprojām ir sastopami ļaudis, kuriem nepietiek ar to, ko no dabas var paņemt likumīgi, viņiem vajag vairāk, jebkurā laikā un vienalga, ar kādiem līdzekļiem. Šādi cilvēki ir gluži kā viendienītes ar šauru, īstermiņa domāšanu. Lai saglabātu un vairotu savas zemes resursus, protams, ka pret šiem tumšajiem darboņiem ir jācīnās, un tas arī tiek darīts. Lūk, ko par pagājušās vasaras aktivitātēm maluzvejnieku apkarošanas frontē pastāstīja Valsts vides dienesta Zvejas kontroles departamenta, iekšējo ūdeņu kontroles daļas vadītājs Nikolajs Liskins.

“Ar zivju resursu ieguvi Latvijā nodarbojas ap 100 000 makšķernieku un 3000 zvejnieku. Valsts vides dienesta reģionālo pārvalžu zivju inspektoriem viskarstākais darba periods ir pavasaris un rudens, tomēr zivju resursu izmantošanas kontrole (zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārbaude) notiek visu gadu. Ikdienā tiek organizēti kontroles reidi Latvijas iekšējos ūdeņos un piekrastē. VVD inspektori ar autotransportu un laivām vispirms dodas pie tām ūdenstilpēm, kurām ir liela zivsaimnieciskā nozīme, kur notiek intensīva zveja un makšķerēšana. Šajā vasarā inspektori apmeklējuši 1561 ūdens objektu un veikuši 2136 iekšējo ūdeņu un piekrastes kontroles reidus. Zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārbaude tika veikta kā diennakts gaišajā, tā arī tumšajā laikā. Pārbaudes laikā tika pievērsta uzmanība zvejas un makšķerēšanas noteikumu ievērošanai, lai katram makšķerniekam no 16 līdz 65 gadu vecumam obligāti būtu makšķerēšanas karte, bet zvejniekiem – zvejas licence. Regulāra kontrole ūdeņos veicina zivju resursu racionālu izmantošanu atbilstoši zinātniskajām rekomendācijām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Diemžēl, salīdzinot darba rezultātus ar pagājušo gadu, redzams, ka atklāto zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārkāpumu skaits šajā periodā nav samazinājies. Vasarā maluzvejnieki visbiežāk zivju ieguvei izmanto zvejas tīklus un naktsāķus. Šogad vasarā tika izņemti 2462 nelikumīgie zvejas rīki, tajā skaitā 1834 zivju tīkli, 162 naktsāķu auklas, 132 zivju un nēģu murdi, kā arī citi nelikumīgie rīki. Par atklātajiem zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem tika uzlikti naudas sodi 2685 EUR apmērā, par dabai nodarītajiem zaudējumiem naudas sodi – 20 193 EUR. Soda nauda tiek pārskaitīta uz Valsts kasi.

Atklāto pārkāpumu skaits Latvijas teritorijā nav vienmērīgs. Vislielākais atklāto zvejas un makšķerēšanas pārkāpumu skaits ir tajos rajonos, kur ir vislielākā iedzīvotāju koncentrācija, pie lielajām pilsētām – Rīgas, Jelgavas, Liepājas, Ventspils, Daugavpils un Rēzeknes, jo šajos reģionos ir daudz vienkāršāk realizēt nelikumīgi iegūtās zivis. Atsevišķos reģionos izveidojušās kriminālas grupas, kas regulāri nodarbojas ar maluzvejniecību, informācija par to pēdējā laikā bieži parādās laikrakstos, televīzijā un internetā. Jau šogad piecos pārkāpumu gadījumos prokuratūrā un policijā tika iesniegti materiāli krimināllietu ierosināšanai par organizēto maluzvejniecību.

VVD inspektori neaprobežojas tikai ar pārkāpēju sodīšanu, bet arī aktīvi veic izglītojošo darbu skolās, sabiedriskajās un citās organizācijās. Inspektori nešaubās, ka paveiktais darbs palīdzēs saglabāt un atjaunot zivju resursus Latvijas ūdenstilpēs, jo tie ir atjaunojamie resursi, bet ar nosacījumu, ka tos izmantos racionāli.”

Būsim vērīgi, dodoties savās makšķernieku gaitās pie ūdeņiem, mēģināsim atpazīt šādus darboņus un, pamanot viņus vai arī viņu izmantoto tīklu, murdu, naktsāķu šņoru, ūdu utt. arsenālu, ziņosim atbildīgajām instancēm. Pašiem likvidēt šos rīkus gan nebūtu vēlams, jo iespējams, ka jūs pieķer ar likumpārkāpēju rīkiem un lomu rokās, un citu personu noziedzīgās darbības tiks inkriminētas jums.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.