Vasaras burvestības: kā aust ziedu paklājiņu spēkam un veselībai 0
Veselības un dzīvesspara vairošanai lieti der ziedu paklājiņš. Ja tas iecerēts dziļi dziedniecisks un tiek austs cilvēka auguma garumā, ziedu līnijas šajā brīnišķīgajā veidojumā labi izkārtot atbilstoši čakru atrašanās vietām un krāsām. Bet tikpat uzrunājoša un dvēseli augšupceļoša ir jebkura improvizācija par ziedošās vasaras spēku.
Austrumniekiem čakras, latviešiem – saulītes
Austrumu tradīcijā pieņemts runāt par septiņām pamatčakrām. Pirmā atrodas starp dzimumorgāniem un ānusu un rada sarkanu starojumu, otrā, kas ir divu pirkstu platumā zem nabas, – oranžu, trešā saules pinumā – krāsojas dzeltena, ceturtā viduspunktā starp krūtīm ir zaļa, piektā, kas kakla bedrītē, – gaišzila, sestā, kas starp uzacīm, trešās acs rajonā, veido tumši zilu toni, septītā atrodas pakauša vidusdaļā, avotiņa rajonā, un rada violetu starojumu.
Taču latviskajā dzīvesziņā (ne velti mūsu spēka skaitlis ir deviņi) svarīgas vēl divas saulītes: viena izstieptas rokas attālumā virs galvas rada baltu starojumu un saistās ar spēju uztvert dievišķo, kosmisko enerģiju, otra, 20 centimetrus zem kājām un brūna, pēc tās veselības spriež par senču spēka esamību vai trūkumu.
Šāds vairākkārt izmantojams paklājs liekams uz lāvas pēršanās laikā. Pēc rituāla to izžāvē, pirms nākamās pirtsreizes uz pāris stundām ievieto ar ūdeni pielietā plastmasas maisā atmodināšanai un lieto atkal. Taču to var izmantot arī kā skaistu dizaina priekšmetu – lai, piestiprināts pie sienas, vīstot smaržo, bet pēc tam noder kā saldi reibinoša starplika starp matraci un palagu. Bez atpūtināšanas lietojams ne ilgāk par 21 dienu.
Kā aust zaļo paklājiņu
Parasti to darina īpašās stellēs, taču iespējams arī pašdarbnieciskāks variants. Uz šķērskoka vai klēts sienas vienādā attālumā citu no citas sadzen naglas (to daudzums atkarīgs no izstrādājuma platuma), to pašu izdara tieši pretī lejā. Starp naglām virzienā no augšas uz leju nostiepj linu auklas.
Ar plakanu 3–4 centimetrus garu plānu līstīti veic tādu kā zeķes cauruma aizlāpīšanu – vienu pavedienu atstāj, katru otro uzņem, tad ar līstītes palīdzību izveido starp tiem atveri, kurā saliek augus un nostumj uz leju. Pēc tam pavedienus atkal krusto, un visu sāk no gala.
Vairāk par vasaras spēka smelšanu lasi žurnāla “36,6” jūlija numurā!