Varēs apmeklēt Ainas Poišas bezmaksas lekcijas par ģimenes attiecībām un krīzēm 0
Kā saglabāt sevī harmoniju, kā pieņemt notikumus un noturēt savu un līdzcilvēku psihoemocionālo veselību steigas pilnajā ikdienā, savstarpējās attiecībās, bērnu audzināšanā, karjeras veidošanā un pasaules notikumu virpulī? Rast atbildi uz šiem jautājumiem palīdzēs publisko lekciju cikls, ko Rīgas domes Labklājības departaments organizē sadarbībā ar ģimenes psihoterapeiti Ainu Poišu.
Lekcijas notiks divas reizes mēnesī, kopā plānotas sešas lekcijas.
Piemēram, lekcijā “Ģimenes musturi. Krīzes. Resursi. Šķiršanās. Jaunās sistēmas formulēšanās iespējas.” tiks aplūkotas tēmas par šķiršanās sāpju pārdzīvošanu un negatīvās pieredzes pārvēršanu pozitīvā, ņemot notikušo par pamatu jaunas dzīves sākumam. Piedzīvojot dzīvi, nākas pieredzēt dažādus notikumus. Katrs cilvēks veido savas ģimenes musturus, ieaužot tajos gan pozitīvos notikumus, gan negatīvos, piemēram, šķiršanos, kas daudziem cilvēkiem ir dzīves sastāvdaļa. Lekcijā tiks apspriestas krīzes, kas rodas šķiršanās laikā un pēc tās, un iespējas izmantot sāpīgo pieredzi, lai ieraudzītu dzīvei jaunu jēgu, piešķirtu tai citu saturu un izmantotu iespēju dzīvi dzīvot citādāk. Ja vien mēs ļaujam šiem sāpīgajiem notikumiem sev ko iemācīt, šķiršanās var būt ne tikai dzīves viens no zemākajiem punktiem, bet, iespējams, kļūt par atspēriena punktu tālākai dzīvei.
Savukārt lekcijā “Aktuālākie atkarību veidi. Izdegšanas sindroms. Iespējamie risinājumi” tiks sniegta informācija par personības tendencēm uz atkarību, atkarību aizvietošanu, līdzatkarību, kā arī darbaholismu kā vienu no atkarības veidiem, kas noved pie izdegšanas sindroma. Savas personības pazīšana sniedz iespēju kontrolēt iesaistīšanos darbā un novērst izdegšanas sindromu. Lekcijā būs iespējams papildināt zināšanas par atkarībām kā slimību un noskaidrot kā veidot veselīgu attieksmi pret sevi un mazināt līdzatkarības fenomena izraisītās sekas.
Lekcijas “Vecāku klātbūtne. Pozitīvas disciplinēšanas metode” mērķis ir stiprināt vecākus savā lomā un rosināt idejas, kā veidot attiecības ar bērniem un justies kā labiem vecākiem. Lekcijas ietvaros varēs iegūt informāciju par to, kā pašu vecāku bērnībā iegūtā audzināšanas pieredze ietekmē paradumus, kā viņi audzina savus bērnus, kādi ir bērnu vecumposma uzdevumi un kā vecākiem tiem pielāgoties, par dažādām audzināšanas metodēm, kā arī citu informāciju par bērnu audzināšanu un savstarpējām attiecībām bērnu un vecāku starpā. Lekcijā arī tiks pārrunāts kā pozitīvi disciplinēt bērnu, sekmējot bērnu patstāvību, mācīšanos no savas pieredzes, tostarp kļūdām.
Vairāk par lekciju tēmām un norises laikiem var lasīt šeit.