Dmitrija Agejeva foto. Foto no kulturologia.ru

Nejūti! 0


Kā tas izskatās: skaļa un vētraina bērna emociju izrādīšana ir maz prognozējama un izskaidrojama, tā slikti padodas pieaugušo kontrolei. Iespējams, tieši tādēļ pirmā vēlme jebkuram no vecākiem – pārstāt emociju izvirdumu. “Kāds zaķpastala, no potes nobijies!”, “Nedrīkst sacīt, cik tu ļoti neieredzi audzinātāju. Par pieaugušajiem tā nerunā”.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
Lasīt citas ziņas

Kā viņš to saprot: mazulim nav pa spēkam “sadalīt” jūtu izrādīšanu un jūtas kā tādas. Tādēļ šāda veida aizrādījumi bērna apziņā tiek uztverti kā viennozīmīga direktīva: nejūti!

Kādas var būt sekas: bērns nevar pārstāt just to, ko viņš patiešām jūt. Bet, baidoties pazaudēt vecāku atbalstu, viņš var sākt mācīties slēpt savas patiesās jūtas, tostarp arī pats no sevis, iedzenot tās dziļi zemapziņā. Bet tas, savukārt, var novest pie ļoti nopietnām sekām.

CITI ŠOBRĪD LASA
Aizliegumu just fiziski (sāpes, nogurums, bads) – smadzenes iztver kā liegumu pieņemt ķermeņa signālus par atrašanos fiziskā diskomfortā, kas var novest pie imūnās sistēmas darbības traucējumiem, smagām un grūti ārstējamām slimībām.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.