Finanšu ministrija.
Finanšu ministrija.
Foto: LETA

“Varbūt šad tad kļūdāmies.” FM pārstāve komentē atbalsta mehānismu klāstu Covid-19 krīzē 0

Nevienai valstij patlaban nav precīza un nekļūdīga atbalsta mehānismu klāsta Covid-19 krīzes mazināšanai, šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā norādīja Finanšu ministrijas (FM) pārstāve Karina Ploka.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Lasīt citas ziņas

Ploka sacīja, ka FM un citas institūcijas intensīvi strādā, lai nemitīgi monitorētu situāciju saistībā ar Covid-19 krīzes ietekmi uz valsts ekonomiku, pakāpeniski papildinot nodrošināto atbalsta mehānismu klāstu.

“Nevienai valstij nav precīza atbalsta klāsta, jo nav zināms, kādi būs pareizākie atbalsta pasākumi šajā krīzē. Līdz ar to varbūt šad tad kļūdāmies, bet tāpēc nepārtraukti par to jādiskutē un atbalsta pasākumi jāuzlabo. Darbs pie atbalsta pasākumiem tiek turpināts visu laiku,” teica Ploka.

CITI ŠOBRĪD LASA
FM pārstāve uzsvēra, ka šoreiz valstij ir pietiekami daudz līdzekļu, lai mēģinātu pārvarēt radušos krīzi.

“Valsts kases kontos ir 2,6 miljardi eiro – atbalsts atšķirībā no citām reizēm ir pietiekoši liels un pieejams,” skaidroja Ploka, akcentējot arī budžeta programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” ir rezervēts 341 miljons eiro Covid-19 seku likvidēšanai.

Jau ziņots, ka pēc finanšu ministra Jāņa Reira (JV) iepriekš paustā, Valsts kasē pietiek līdzekļu, lai valsts varētu sniegt atbalstu Covid-19 radīto negatīvo seku novēršanai, kā arī tiek domāts par citiem finanšu avotiem. Kopumā atbalsts Covid-19 krīzes mazināšanai sasniedzis četrus miljardus eiro.

Tikmēr Starptautiskais valūtas fonds (SVF) būtiski koriģējis Latvijas iekšzemes kopprodukta (IKP) prognozi šim gadam, lēšot, ka Latvijā šogad būs straujākā ekonomikas lejupslīde Baltijas valstīs, bet nākamajā gadā atgriezīsies izaugsme un tā būs straujākā Baltijā. Latvijas ekonomikā SVF šogad prognozē kritumu par 8,6%, savukārt nākamajā gadā SVF prognozē Latvijas IKP pieaugumu 8,3% apmērā.

Saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu Latvijā līdz 12.maijam ir izsludināta ārkārtējā situācija.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.