Publicitātes foto

Var pieteikties psihosociālās rehabilitācijas programmai, kas iedvesmo dzīvei pēc vēža 0

Katru gadu vairāk nekā 11 tūkstošiem ģimeņu Latvijā dzīve apgriežas ar kājām gaisā, jo pirmo reizi kāds izdzirdējis diagnozi vēzis. Tas ir liels pārdzīvojums gan pacientam, gan tuviniekiem. Ik gadu ar šo diagnozi pirmreizējo invaliditāti saņem vairāk nekā 3 tūkstoši cilvēku. Un tas ir loģiski, jo atlabšana parasti ir ilgāka par slimības lapai atvēlēto laiku. Tāpēc aicinām pieteikties onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas programmai „Spēka avots”, kuras mērķis ir sakārtot dzīves vērtības pēc slimības ne tikai cilvēkam, kurš gājis cauri ārstēšanai, bet arī viņa ģimenes locekļiem. Kopš 2018.gada psihosociālā rehabilitācija onkoloģiskajiem pacientiem ir valsts apmaksāts pakalpojums, kuru ievieš pacientu biedrība „Dzīvības koks”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Līdz šim notikušas 3 rehabilitācijas programmas, kurās piedalījušies cilvēki ar dažādām onkoloģiskām slimībām. Vēl paredzētas vairāk nekā 20 programmas, tajā skaitā arī speciālizētas programmas onkohomatoloģijā, vecākiem ar bērniem, pāru programma, kā arī programmas pēc specifiskiem vēža veidiem (tuvāka informācija: www.dzivibaskoks.lv).

Psihosociālā rehabilitācijas programma „Spēka avots” ir sešu dienu kurss, kurā iekļauta psihoterapija, mākslas terapija, informācija par dzīvi pēc slimības, speciālistu konsultācijas, fiziskās aktivitātes un savstarpējais atbalsts. Kā novērtējumā raksta kāda programmas dalībniece :”Esmu iepazinusies ar pozitīvi domājošiem cilvēkiem, sakārtojusi savas domas un ieguvusi enerģiju, lai dzīvotu tālāk pilnvērtīgu dzīvi”. Savukārt cits dalībnieks atzīmē, ka iemācījies aizpildīt tukšumu pēc slimības, kā arī saņēmis ļoti daudz dzīvei svarīgas informācijas, kā dzīvot pēc slimības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai pieteiktos kādai no programmām ir jāaizpilda pieteikuma anketa, kas atrodama ŠEIT.

Psihosociālās rehabilitācijas programmu mērķis ir nodrošināt informāciju par slimību un iespējām turpināt pilnvērtīgu dzīvi, palīdzēt novērst emocionālo spriedzi un panākt savstarpēju psihoemocionālu atbalstu, lai veicinātu personas reintegrāciju sabiedrībā. Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks” psihosociālās rehabilitācijas programmas onkoloģiskajiem pacientiem ievieš kopš 2009. gada. Līdz šim īstenotas jau 42 psihosociālās rehabilitācijas programmas cilvēkiem, kurus skāris vēzis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.