“Var gadīties, ka, risinot zināmu sarežģījumu, mēs esam atraduši arī labās lietas.” Vai “Ghetto Games” Grīziņkalnā tomēr būs? 10
Ir panākta vienošanā par “Ghetto Games” turpmāku norisi Grīziņkalnā. TV24 raidījumā “Preses klubs” “Ghetto Games” dibinātājs Raimonds Elbakjans saka, ka to, kā tas īsti ir izdevis ir jāvaicā vietējiem iedzīvotajiem par to, kā viņi jūtās.
“Viena lieta ir cilvēki, kuri pārstāv šo biedrību, kur varbūt pirmajā brīdī, klausoties iedzīvotāju sūdzības un stāstus par epizodiskajiem skaļumiem, viņiem radās viena sajūta un viņi sāka šo jautājumu virzīt caur Rīgas domi un tālāk tiesu,” komentē Elbakjans.
Ir notikusi tikšanās ar vietējiem iedzīvotājiem. Ir trīs ģimenes, kurām pēdējo piecu gadu laikā ir piedzimuši divi bērni. Elbakjans spriež, ka kļūstot par vecākiem, mainās pasaules uztvere: “Tu sāc kaut ko sargāt, būt daudz uzmanīgāks. Tad to skaņu sadzird pavisam savādāk.”
Svarīgākais šobrīd ir tas, ka ir dialogs: “Pēc tāda kārtīga uzbrauciena, tomēr mēs joprojām esam gatavi sēsties pie viena galda meklēt kopēju valodu.”
“Ghetto Games” sadarbojas ar kompāniju, kas palīdz ar trokšņu skaļuma mērīšanu. Diemžēl šiem izmērītajiem datiem nav nekāda juridiska nozīme, jo Latvija nav tāda regulējuma.
“Ir kaut kāda citu valstu pieredze, kuru var izvērst lielā plašā diskusijā, bet šobrīd mēs ejam uz to, ka droši vien būs miera izlīgums. Mēs vienkārši ar vietējiem iedzīvotājiem esam vienojušies, ka mēs cenšamies pēc iespējas vēlāk ieslēgt sakņu. Tad, ja nav vajadzība, pēc iespējas ātrāk mazināt skaņas apjomu,” dalās Elbakjans.
Viņaprāt, ir rasts loģisks atrisinājums. Sadarbībā ar Rīgas domi tiek izskatīta iespēja izmantot Centrāltirgus teritoriju.
“Šogad esam organizējuši vairākus pasākumus, iznesot ārā no Grīziņkalna, piemēram, futbola un florbola pasākumus. Patiesībā Bolderājā jaunietim ir baigi forši, ka tas pasākums piebrauc klāt. Var gadīties, ka risinot zināmu sarežģījumu, mēs esam atraduši arī labās lietas,” optimistiski stāsta “Ghetto Games” dibinātājs Raimonds Elbakjans.